şükela:  tümü | bugün
 • donald trump'ın yeğeni, klinik psikolog ve yazar. donald trump'ın 1981 yılında, henüz 42 yaşındayken ölen abisi fred trump jr'ın kızı.

  28 temmuz'da too much and never enough: how my family created the world's most dangerous man adlı kitabının yayınlanacağı duyuruldu. kitabın adının türkçe tercümesi aşağı yukarı şöyle bir şey: 'çok fazla ve asla yetmez: ailem dünyanın en tehlikeli adamını nasıl yarattı'

  dünyanın en tehlikeli adamı dediği kişinin kim olduğunu bilmek için çok fazla kafa yormaya gerek yok. kitapta şok-o-pop'un deyimiyle kavga, polemik, basitlik, skandal ne ararsan var gibi duruyor.

  kitapta mary, the new york times'a donald trump'ın kişisel maddi durumuyla ilgili gizli bilgi ve belgeleri nasıl ulaştırdığını anlatıyormuş. the new york times'ın söz konusu bilgi ve belgelerle yaptığı haber, pulitzer ödülünü almıştı. söz konusu haber turuncu reyizin babasının gayrimenkul imparatorluğundan günümüzün parasıyla 400 milyon doları nasıl cebe indirdiği ve az vergi ödemek için kurduğu düzenler hakkındaydı.

  kitabın amazon sayfasında yazarın kitabında amcasının "dünyanın sağlığını, ekonomik güvenliğini ve sosyal dokusunu tehdit eden adama" nasıl dönüştüğünü anlattığı yazıyor.

  "fred trump ile oğulları fred jr ve donald arasındaki garip ve tehlikeli ilişki dahil, belli olayların ve ailedeki bazı durumların şu anda oval ofiste görev yapan adamı nasıl yarattığını anlatıyor." yazar kitabında bizzat katıldığı sayısız yemek ve etkileşime dayanarak öngörülerde bulunuyormuş. yine iddiaya göre turuncu reyizin babası alzheimer's belirtileri göstermeye başladığında turuncu reyiz kendisiyle ilişiğini kesmiş ancak vasiyetini gönlüne göre yaptıktan sonra. mary trump'ın donald'a olan öfkesi de buradan geliyor, mary ile kardeşinin dedelerinin mirasından alacakları paya konmuş iddiaya göre donald trump. bu arada geçmişte mahkemelik de olmuşlar ama dava anlaşma ile bitmiş, aralarındaki anlaşmanın içeriği bilinmiyor, üzerinde gizlilik kararı var. haber
 • new york eyaleti mahkemelerinin kitabinin yayinini durdurdugu, donal trump’in abisinin kizi.