*

şükela:  tümü | bugün
 • gayet düzenli yaşamı olan bir ayı ile ona musallat olan masha adında küçük bir kızın maceralarını konu alan, modern çizgi filmi de yapılmış eski bir rus hikayesi (masalı). eski çizgi filmi de var ama yeni versiyonu oldukça eğlenceli. animasyon kalitesi açısından da oldukça başarılı.
 • rus yapımı şahane bir animasyon. emekliye ayrılmış bir sirk ayısının başbelası, bir o kadar da sevimli bir ufaklığı yarı evlat edinmesini konu alan bir rus masalından esinlenilerek yapılmış.

  (bkz: masha and the bear)

  http://www.youtube.com/…ishniuh97pzqyv5o96-q7-vwhrv
 • (bkz: masha ve ayı)
 • halen türkiye'de bi kanalın bu çizgi diziyi kapmamış olması şaşırtıcıdır. insanı kendisine kilitliyor. izlediğim en güzel çizgi filmlerden birisi.
 • komşumun 3 yaşındaki kızının deli gibi izlediği çizgi dizi. internetten bulup rusçasını izletiyoruz. (mecburen) bize gelir gelmez bilgisayarın başına geçip "mişka aç bana" diyor. çocuk evde davay davay diye gezmeye başladı. (ne demek olduğunu bilemedik. bilen biri aydınlatsın lütfen) netice itibariyle birileri lütfen türkçeye çevirip türk tvlerinde yayınlasın. yoksa çocuk rusça küfretmeye başlayacak anlamayacağız.
 • maşa adındaki küçük rus kız ve mişka adındaki sirkten emekli bir ayının maceralarını anlatan animasyon
  her bir çizgi film 7-8 dklık kısa bölümlerden oluşuyor.
  mişkanın çok düzenli bir hayatı hobileri var. mesela balık tutmayı, dama oynamayı, yemek ve resim yapmayı çok seviyor ve en sevdiği şeyi yaparken bir anda maşa çıkıp geliyor ve tüm dikkatini dağıtıyor.
  tek kelimesini anlamıyorum ama seyrine doyamıyorum.
  peki ben bu çizgi filmle nasıl tanıştım : 5 aylık oğlum you tube açık oduğu bir sırada mouse padi parmaklarken yanlışlıkla açtı
 • mişka bu ayıya özel bir ad değildir. rusların medved i şirinleştirerek söylemeleri sonucudur. çocuklar genelde ayıya mişka diyorlar. mişka ayıcık, mışka ise farecik demektir, aman karıştırmayalım.
 • st. petersburg'da, neva bulvarı'nın (nevski prospekt) üzerindeki sokaklardan birinde yer alan bir restoran. nispeten pahalı ama oldukça lezizdir. dışarıdaki masalardan sakin sade bir yer gibi görünse de tek kişilik bir öğlen yemeği ve içeceğe 70-80 lira vermeniz muhtemeldir. yazın gece 10'da falan gidip gram kararmamış gökyüzüne şaşkınca bakarken keyifle yemek yiyebilirsiniz.
  http://www.tripadvisor.co.uk/…western_district.html
 • tam bir baş belası olan masha'nın, mişka ve ormandaki tüm hayvanları çığrından çıkarışını konu alan rus animasyonu. 2 gündür yeğen sağolsun bir sürü bölümünü izledik bunun, şimdi hurraa ve davay davay'la başladığımız rusça maceramızın nasıl sonlanacağını merak ediyoruz.

  ayrıca hayvan - insan iletişimini konu alması bakımından çocuklara izletilecek en güzel çizgifilm olduğunu düşünüyorum. ben de seve seve izliyorum ne yalan söyleyim şimdi. *
 • dehşet güzel ve eğlenceli bir çizgi film. sırf bunu anlamak için rusça öğrenmeye niyetliyim. deli miyim neyim?
hesabın var mı? giriş yap