şükela:  tümü | bugün
  • balgat'ta bir kebapçı. iftarda o kadar insana nasıl yemek yetiştiriyorlar anlamış değilim.
  • ankara mithatpaşa subesi asmis kebapcidir. cok acken gidip ikramlari yiyip, ustune bir de cok leziz kebaplarindan goturebilirsiniz.
  • balgatın girişinde sim pastanesinin çaprazında yer alan, özellikle mezeleri çok başarılı olan ve çocuklar için içinde herşey bulunan bir nevi küçük bir lunaparka sahip restaurant. gerçekten başarılı adamlar.
  • masabaşı kendini bilmeziyim şu an. tam şu an ne hissedeceğimi, ne düşüneceğimi bilmiyorum hiç. kimse de kaldırmasın beni buradan yıllarca. kırkıma gelince oturur rayına her şey. kırklara karışınca anlaşılır olur her şey. kırkım çıkınca sakinler her şey. şu eteklerimi çekiştirmeyi bırakın artık, taşları düşüreceksiniz.

paramız olunca rakı içelim mi?

her
    şey
    düzelir.
    hahahahaha. bize öyle gelir. geldiği gibi gitse iyi. zararın neresinden dönülse kâr marjinal fayda falan diyeceğim de dönülmez akşamın ufkunda iki bira mı içsek biz en iyisi? azıcık küfür de ederiz hem boşluğa. anaya sövmek yok ama. birbirimizi uçurumdan itmek de. ölen olursa rüya bozulur.

dünyanın en çaresiz sorusu, kendi kendine sorulan, "eee, şimdi ne bok yiyeceksin peki?" sorusu olabilir. masalara ayna koymayın. koymayın, göz göze geldikçe kör oluyoruz. bu meseleyi duvarla kendi aramızda halledip de titreyebiliriz mücrim gibi baktıkça istikbalimize.

dünyanın en büyük cezası bir insanı susturmak mı dediniz? bana mı öyle geldiniz yoksa? şu güne kadar "gaipten sesler korosu" diye bir grup kurulmamasının ayıbını da bana yaz allah'ım.

onun yine kalbini kırdım allah'ım. haberin vardır gerçi senin. bi güzellik yapamaz mıyız yaa? günahlara eklemesek de sevaplardan düşsek en azından? şunu da al hadi, bi çorba içersin..

herkes sussun şu an. lütfen sussun. herkes. kafam almıyor.

bir ara hatırlatın da, kendi kendime aduket çekmeyi öğreneyim.
  • ankara mithatpaşa caddesinde, önden gelen aperatifleri, kebapları ve ayranıyla adeta şov yapan mekan.

ama tek eksi notum, ikram olarak geldiğini sandığımız içli köftelerin de hesaba eklenmiş olmasıydı.
  • bir kebap düşkünü biri olarak söyleyebilirim ki, mezeleri insanın gözünü doyuruyor, lezzetli de fena değil, sıcak pide geliyor, çeşit bol falan, hani diyeceğim o ki mezeler kurtarıyor ama daha geçen adana kebap yedim, kusura bakmasınlar ama cidden kötüydü. eti lezzetli değildi, geceden kebap diye sayıkladığım bir günde kahvaltı yapmadan direkt kebap yemeğe gittim, o açlığıma rağmen keyif alamadım pek, beklentimi karşılamadı. halbuki bir önceki günden beri o kebabın hayalini kurmuştum ben.
    neyse görüşlerime devam edeyim; servis hızı iyiydi, gerçi ben çok sakin bi zamanda gitmiştim, ama geçen yıl bi kere daha gitmiştim o zaman da öyle serviste sıkıntı yaşadığımızı hatırlamıyorum. yalnız o zaman da ali nazik yemiştim ve pek beğenmemiştim.
    mekan büyük, güzel, en iyi tarafı salıyosunuz çocukları alt kattaki oyun salonuna güzel güzel oynuyorlar. park konusunda sıkıntı yaşamadık, valeleri var, yardımcı oluyorlar.
    kısacası kebap konusunda beklentisi yüksek biri olan bana göre sıradan bi restoran, bi daha gideceğimi sanmıyorum. son zamanlarda gittiğim ve kebap konusunda beklentimi karşılayan dayı'nın yeri olmuştur, verdiğim paraya sonuna kadar değdi dediğim bi yerdi.
    neyse ne konuşmuşum be alt tarafı bi kebapçı, destan yazdım resmen. ama o kebap benim o günkü hayallerimi yıkmayacaktı arkadaş!
  • bir kutu gazoz için 4.75, 250 ml su için ise 1.50 tl hesap yazan kebapçı. adana ve iskender çok kötü, mezeler ve çocuk oyun alanı başarılı. ama 5 kişi için 150 tl hesap çok be müdür.
  • çöp şişinin tadını beğendiğim fakat sunumunu beğenmediğim kebapçı. yarım metrelik metal şişler yerine kısa ahşap şişlerde sunulsa hem görüntüsü hem de yemesi daha güzel ve kolay olacaktır diye düşünüyorum. iskenderini beğenmedik, yeterince sıcak değildi ve tadı da eh işte seviyesindeydi. gerçi cumartesi akşam 6 civarı gittiğimşzden epey kalabalıktı. iki kişi olduğumuz için beş dakika filan masa bekledik ama biz yerken on-on beş dakika bekleyenleri de gördüm. önden gelen aperatifler çok lezzetli ve gerçekten de neredeyse ana yemeğe gerek kalmayacak kadar çok geliyor. ayranı çok özel bulmadım. otantik olsun diye küçük kepçeli, bakır bir kapta geliyor. fiyatlar, özellikle son zamanlardaki et zamlarından sonra, normal geldi. genel olarak tavsiye ederim, ben mithatpaşa'daki şubesine gittim.
  • ikramları güzel, menüsü çeşitli ama o çeşitlerin kalitesinin talebe cevap vermediği mekandır. sizden alınan yüksek paralar sonucu etlerin gerçekten kaliteli olmasını beklersiniz, fakat menüde kuzu kaburga olarak yazılan şeyin aslında tatsız tuzsuz dana kaburga olduğunu görebilirsiniz. kebaplar doyurmayabilir. çokça para istenen künefenin el yapımı olduğu şüphelidir. hizmet kalitelidir, ancak fiyatları da göz önüne alınca aynı paraya çok daha iyi seçenekler bulabilmek mümkündür.
  • ankara'daki aspava saçmalığı yerine kişi başı 5- 10 tl fazla ödeyerek beyaz masa örtüleri üzerinde, organize garsonları ve aşçıları sayesinde hızlı ve lezzetli menüler yiyebileceğiniz yer.