şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da kızılay ve balgat'ta şubeleri bulunan kebapçı. genel olarak kalitesi son derece iyi olsa da kısa zamanda yaptığı uçuk zamlar ile saçmalamıştır.
  • hayatımda gördüğüm en rezil kebapçı. rezervasyon için aradığımda yerimiz var gelin deyip gittiğimizde yer yok dediler. üstüne arayıp yaptıklarını şikayet edeceğimi söylediğimde istediğin yere şikayet et şeklinde terbiyesizce bir tavırla cevap verdiler. gitmeyin. gideni de göndermeyin...
  • buranın fiyatları bir anda arttı. 20 liralık ürün bir anda 30 lira oldu. o zamandan beri uğramam. bir de tek yemeğe iki servis açtıklarında normalde 8-9 ikram varsa 2 tane getiriyorlar. saçmalığın daniskası. kendileri bilir.
  • ankara'da beğendiğim sayılı mekanlardan. biraz pahalı ama etleri lezzetli, verdiğiniz paranın hakkını veriyor.
  • bozmuş mekan.
  • eski tadı tuzu kalmamış mekan. kızılaydaki için söylüyorum. çoğu şeyi artık masaya getirmiyorlar. sarımsakla yoğurdun karışımı muazzam bir meze vardı, onunla patlıcan ezmesini kaldırmışlar. pişmiş soğanın bile gramajı düşmüş. salatanın içine doğranan domatesten bile kısmışlar. eti hala lezzetli ama bir daha gideceğimi düşünmüyorum. patlıcan ve sarımsaklı yoğurt ezmesi benim için çok önemli. onlar olmayınca pek bi nanesi kalmamış buranın.

sigara içmeyi de yasaklamışlar. o yok bu yok, ne var lan it, diyesi geliyor insanın.
  • bir kere gittiğim, yağın içinde yüzen etlerini didikleyip bıraktığım mekan. ortaya getirtilen mıhlama ise tek başına 3 kişiye kalp krizi geçirtebilecek düzeyde ağır bir şeydi.
  • yemek yerken masanızda demlenen semaveriyle, kapanışı yaptığınız ölümcül dibek kahvesiyle, kepçeyle içilen ayranıyla yurtdışından gelen misafirlerinizi etkileyebileceğiniz standart üstü kebapçı.
  • adı bu kadar duyulmamışken daha kaliteliydi. hem yemekler hem servis. semaver modası nı başlattıkları kesin. ( hoş şimdi bi de fıstıklı semaver diye bi şey moda ) .

ama içli köfte si hala efsane. orası kesin.
  • ucuz balgat kebapçısıdır. garsonlar ukala ve musteriye karsi saygisizdir. iki garsonun az önce yandaki masadaki bayanlar ile ilgili muhabbetini dinledikten sonra buraya gelip yazayim dedim.
    kusura bakma sevgili baş garson.
    uzak durulasi mekan. ozellikle bayansaniz.

edit: dayanamadim devam edeyim, adamlar hala muhabbete devam ediyor. oldu olacak dalin kizlara. hay allam ya. dolduruyorlar ordan burdam ucuz adamlari garson diye sonra olan bu iste.