şükela:  tümü | bugün
  • hayatımda gördüğüm en rezil kebapçı. rezervasyon için aradığımda yerimiz var gelin deyip gittiğimizde yer yok dediler. üstüne arayıp yaptıklarını şikayet edeceğimi söylediğimde istediğin yere şikayet et şeklinde terbiyesizce bir tavırla cevap verdiler. gitmeyin. gideni de göndermeyin...
  • buranın fiyatları bir anda arttı. 20 liralık ürün bir anda 30 lira oldu. o zamandan beri uğramam. bir de tek yemeğe iki servis açtıklarında normalde 8-9 ikram varsa 2 tane getiriyorlar. saçmalığın daniskası. kendileri bilir.
  • eski tadı tuzu kalmamış mekan. kızılaydaki için söylüyorum. çoğu şeyi artık masaya getirmiyorlar. sarımsakla yoğurdun karışımı muazzam bir meze vardı, onunla patlıcan ezmesini kaldırmışlar. pişmiş soğanın bile gramajı düşmüş. salatanın içine doğranan domatesten bile kısmışlar. eti hala lezzetli ama bir daha gideceğimi düşünmüyorum. patlıcan ve sarımsaklı yoğurt ezmesi benim için çok önemli. onlar olmayınca pek bi nanesi kalmamış buranın.

sigara içmeyi de yasaklamışlar. o yok bu yok, ne var lan it, diyesi geliyor insanın.
  • bir kere gittiğim, yağın içinde yüzen etlerini didikleyip bıraktığım mekan. ortaya getirtilen mıhlama ise tek başına 3 kişiye kalp krizi geçirtebilecek düzeyde ağır bir şeydi.
  • yemek yerken masanızda demlenen semaveriyle, kapanışı yaptığınız ölümcül dibek kahvesiyle, kepçeyle içilen ayranıyla yurtdışından gelen misafirlerinizi etkileyebileceğiniz standart üstü kebapçı.
  • adı bu kadar duyulmamışken daha kaliteliydi. hem yemekler hem servis. semaver modası nı başlattıkları kesin. ( hoş şimdi bi de fıstıklı semaver diye bi şey moda ) .

ama içli köfte si hala efsane. orası kesin.
  • mithatpaşa caddesinde olan şubesine gittim.
    külbastı yedik iki kişi 28x2 =56 tl tutuyor. tamam sorun değil.
    menüdeki fiyatlarda kutu kola 5,25 yazıyordu. garson bir şey içer misiniz dedi. pahalı diye içmek istemedik.
    sonra bir başka garson masalara içli köfte servisi yapıyordu.bize de ikram etti.
    meğerse ikram değilmiş. tanesi 5 tl imiş.

bir daha gitmem . kimseye de tavsiye etmem.
    ikram edilen bir şey hesaba yazılmaz arkadaş.
  • her iki şubesini de denemiş biri olarak kızılay'da şubesi her zaman bir baska güzel gelmiştir. ortalamanin uzeri bir kebapçı olmasına rağmen son yilda yaptıkları zam ve ikramlardaki değişiklikler ile eski halinden eser yok denilebilir. fakat yine de garsonlarinin kalitesi,mekanın şıklığı,yemeklerin lezzeti ile gidilesi yerlerdendir. akşamları dibek kahveleri ikramdir ki çoğu kahvecide bu kadar lezzetli kahve bulamazsiniz ayrıca semaver çay da vardır.
  • balgat şubesine gittik dün. para üstünü getirdikten sonra 10 saniye bekleyip (o an hesabı ödeyen arkadaşımız telefonda bi şeye bakıyodu) hemen geri alan garsonlara sahiptir. ulan bi bekle sen ver git, biz karar verelim bıraktık mı onu bahşiş olarak, bırakmadık mı. ayrıca mezeleri de çok az, hiç mezeye gittim diyeceğiniz bi yer değil. tuvaletlerin orası tam bi kaos, çoluk çocuk bebe belçik inanılmaz gürültü. semaverde gelen çay da ücretli. en azından belirtselerdi bunu. eti güzel ama bu diğer nedenlerden dolayı gitmem bi daha.
  • çay içmeyen, içli köfte yemeyen, şerbetli tatlıdan hoşlanmayan bana bile dün iki adet içli köfte gömdürüp üstüne bir de çayın yanında bi tabak künefe yedirebilmiş kebapçı.

ana yemekten bile bu kadar zevk almamıştım.

fiyatlar biraz yüksek ama yemekler lezzetli, çalışanlar ilgili.