• aşırı eğitimsiz ve saygısız garsonlara sahip mekan. daha önce gittiğimde de bazı problemler yaşamıştım ama neyse diyerek devam etmiştim ancak bugünkü bardağı taşırdı. hesabı kartla ödedim cüzdanı çıkardım içinden bahşiş için para alıcam. adam geldi önümdeki hesap kutusunu bi anda aldı ve 2 yan masanın üzerine fırlattı gitti. kan beynime sıçradı. gittim kapıda bekleyen şeflerine şikayet ettim, ilgileneceklerini söledi. çok umrunda olduklarını sanmasam da benim gibi daimi bir müşterisini temelli kaybetti, daha da adımımı atmam..
  • eski tadı tuzu kalmamış mekan. kızılaydaki için söylüyorum. çoğu şeyi artık masaya getirmiyorlar. sarımsakla yoğurdun karışımı muazzam bir meze vardı, onunla patlıcan ezmesini kaldırmışlar. pişmiş soğanın bile gramajı düşmüş. salatanın içine doğranan domatesten bile kısmışlar. eti hala lezzetli ama bir daha gideceğimi düşünmüyorum. patlıcan ve sarımsaklı yoğurt ezmesi benim için çok önemli. onlar olmayınca pek bi nanesi kalmamış buranın.
  • yıllar önce öğrenciylen balgat şubesinde çalıştığımda beni sigortalı gösterip, sigortasız çalıştıran mekan.

şöyle ki, beni önce sigortalı yapıp, 1 gün sonra sigortamı iptal ediyorlar. ama ben çalışmaya devam ediyorum o sırada. ve bu durumu aylar sonra e-devlette çalıştığım yerlere bakarken tesadüfen görüyorum.

balgat şubesinin patronlarından biri (kısa, tıknaz bir adam) sayko bir adamdı, oğlu da sayko ve garipti. serdar diye bir müdür vardı (serkan'da olabilir). o serdar'ın da ben ta a*ına koyayım.
    bir tane müşteri yemekle alakalı bir eleştiri yaptı diye herkes önünde, ailesiyle beraber aşağılayıp restaurant'tan atmışlardı.

sonuç: orada çalışan 2 tane serseri ile kavga ettim. ve işten çıktım.

tavsiye: gitmeyin, para kazandırmayın.
  • 2013-1016 için her türlü gideri olan
    bugünlerde ise öne çıkması için bir gerekçe olmayan mekan
  • salata, acı sos, yoğurtlama gibi şeylerin ikincisinin parayla getirildiği, garsonlarının daha yemek bitmeden tabağı sürekli önünden almaya çalıştığı, ve yemeklerinin de söylendiği kadar da mükemmel olmadığı mekandır.
    edit:kızılay şubesi
  • çok da etsever biri olmayarak nacizane fikrim, sac tavasının çok güzel olduğudur. ayrıca doğu mezeleriyle de pek arası olmayan biri olarak, tapındığım bir meze geliyor; ismini kesinlikle bilmiyorum, sadece orada gördüm. dışı siyah, sanırım isot kaplı; içi biraz kısıra, biraz dolma içine benziyor, dehşet acı ama acıyı sevmek olur mu diye diye parmaklarınıza kadar yiyorsunuz. ama altın vuruşu kesinlikle dibek kahvesiyle yapıyor.
  • hayatımda gördüğüm en rezil kebapçı. rezervasyon için aradığımda yerimiz var gelin deyip gittiğimizde yer yok dediler. üstüne arayıp yaptıklarını şikayet edeceğimi söylediğimde istediğin yere şikayet et şeklinde terbiyesizce bir tavırla cevap verdiler. gitmeyin. gideni de göndermeyin...
  • coca cola satmayı bırakmış bunlar. kolaturka varmış istersek.
  • hanımlar beyler ben bu mekana türkiye’nin gururu iki tane çocuk alerji-immunoloji doktoru ile gittim. az biraz havam olsun diye yazıyorum. yalnız havamın boyutunu şöyle tasvir edeyim 80 milyonluk türkiye’de bu arkadaşlar 200 adet var veya yok. koca koca şehirlerde bir tane bile örneği bulunmazken bendeniz şu fani halimle onlarla aynı masayı, aynı sofrayı paylaştım. bu gurur da şu garibana ömür boyu yeter.

bunun dışında yemekler güzeldi, servis iyiydi. adamlar ıslak mendili bile açıp veriyor daha ne olsun. açıkçası kalabalığı hariç bu mekanı sevdim

son olarak bu mekanı alzheimer + parkinson + yaşlılık demansı olsam dahi bunu unutmam. :)
  • hala güzel olan ancak her geçen gün meze miktarını azaltan kebapçı.

her gittiğimizde masadan bir tabak eksilmiş oluyor *

yine de 30 40 tl civarına gayet iyi bir şekilde doyulabilir, semaverde çay da bonusu.
hesabın var mı? giriş yap