şükela:  tümü | bugün
  • akıldan yoksun, örf ve adetleri hiçe sayan, erkeği küçümseyen ve aile yapısına ters fikirleri nedeniyle eleştirilmesi gereken kadın. eğer yemek yenilen masada, restoranda, lokantada, büfede, bulunduğunuz ortamdaki masanızda erkek varsa, asla bir kadın olarak vik vik vik ötmemeniz gerekmektedir. erkeğin görev tanımı bellidir. kadınınki de bellidir. lütfen haksızsam haklısın deyin. kadın kadınlığını bilmeli.
  • sevdiğim kız ile ilk defa garsonlu bir mekana gitmiştik :) (daha önce hep starbucks ya da tabldot) garson geldi "ne istersiniz?" diye soruyor. ben hemen kendi siparişlerimi verdim. o sırada baktım alttan bir ayak bacaklarıma vuruyor. "lan kedi mi geçiyor ne oluyor" diye irkildiğim sırada bizim hatunun alttan peçeteye yazılmış siparişleri uzattığını gördüm. aldım hemen garsona okudum.

sağolsun benim erkeklik gururum kırılmasın diye garsonla muhatap olmak yerine bana yazıp uzattı siparişlerini. hesap öderken de alttan kredi kartını uzatmışlığı vardır.

şimdi o kadınla evliyiz, çocuk bekliyoruz <3

-lan bi yürüyün gidin. ne büyük egonuz varmış. aman kız hesap ödemesin erkeğin gururu kırılır. yok kız garsonla muhatap olmasın erkeğin pipisi ufalır. geçin lan bunları geçin ya!
  • masada kadın varken; kadın garsonla muhatap olan erkekten ne farkı vardır bilmediğim kadındır. şu seksist yaklaşımlarınızdan bıktık, usandık.

benim bu kadın ayrıca. şimdiye kadar da hiç sorun olmadı; bana '' sen sus ben söylerim '' derse de bir erkek, dakikasına kalkar masayı terk ederim.

öyle.
  • biz size cevap vermekten bıkmadık, siz de saçmalamaktan. seksistlikten öleceksiniz, size her şey müstahak. şu zihniyetinizde sorun olduğunu görmeyip düzelmediğiniz sürece de bizden bir cacık olmaz.

anlamıyorum kadınlar bunu kabul edip böyle mallarla beraber oluyorlar mı, oluyorlarsa da nasıl yapıyorlar. kimse böyle bir saçmalığın içerisinde var olmamalı bence.

mal beyanlarınıza devam edin. bir şekilde öğreneceksiniz nasıl konuşmanız gerektiğini.
  • masadaki boşları aldırıyordur.

(bkz: boşları alalım)
    (bkz: al bunu al al al)
  • sözlükte bir kullanıcıyı daha -ki hemen bakıyorum, 2884. engelli olmuş- engellememe vesile olmuş kadındır. çok yaşasın.