şükela:  tümü | bugün
 • bu tip berberlerin aslinda kotu bir niyeti yoktur. sevdikleri icin size ozel muamele yaparlar.. aslinda guzelde gelir..soyle bir rahatlar vucut..birde yuzunuze sicak havlu atti mi..misss mis..
 • istanbul'da pek rastlanmayan bu berber tipi ile alanya'da karsılaşmıştım. turistlere saç kesimi sonrası masaj yapıyorlardı.. hatta camlarına ingilizce yazıyorlardı bu hizmeti, ücretiyle tabi.
  bizim arkadaş da kesim sonrası isteyince "abi biz sadece turistlere yapıyoruz" demiş lavuk. arkadaş "biz adam değil miyiz" diye üsteleyince adam, "abi uzatma da koltuğu boşalt, turistler gelecek" demiş.
 • karate filmlerindeki boyun kırma hareketinin bir ton açığı bir hareket vardır. berber kafanızı aniden sağa ve sola yarım hareketle çevirir. uzun süredir boyun kırtlatmadıysanız, "trrrok" diye bir ses gelir ve sonrasında küçük bir ferahlama yaşanır. lakin dükkanın sessiz olduğu bir ana denk gelirse hareket, şöyle bir bakar dükkan milletinin insanları. benim hep gülme krizim tutar ve dudaklarımı filan ısırarak güç bela kurtulurum bu durumdan. kalan mesaj hareketleri artık ayrıntıdır, yapılmasa da olur.
 • yıllar önce gittiğim bir berberde yanımdaki koltukta şöyle bir diyaloğa tanık olmuştum: orta yaşlarda, kerli ferli, bıyıklı, kalıplı bildiğimiz bir türk erkeğine masaj yapan berber, masajın sonlarına doğru adamın iyice sütlaç haline gelmesini görüp, muhtemelen aralarındaki samimiyete dayanarak "sanki de sikiyler de mi?" diye sormuş, adam da "he lan" diye cevap vermişti. o andan sonra gülme krizimi bastırmak için bildiğim bütün yolları denedim ama ne kadar başarılı olduğumu bilmiyorum. bir daha da o berbere gitmedim zaten.
 • daha luks semtlerdeki* berberlerde artik masaj icin bir aleti var bununlahem masaj daha guzel oluyor hemde arkadas ortaminda gereksiz muhabbetlere girmiyosunuz...
 • bi de bunların kafa masajı yapanları vardır. saçınızı yıkadıktan sonra sizi koltuga oturtup kafanızı sıkarlar saçınızı kurularken saç siplerinizi havluyla ovalarlar.
 • bu berber ; bir yandan masaj yaparken , bir yandan da biyik buruyorsa , arada bir dokkandiriyorsa , traş bittikten sonra "üff cillop gibi , yumurta gibi oldun" diyorsa , olay mahalini usul usul terk etmek durumunda olmaliyiz.
 • (bkz: fetisizm)
  (bkz: fetisist)