şükela:  tümü | bugün soru sor
  • can alıcı eylemdir. ruhumu teslim edebilirim.
  • en başta bali masajı olmak üzere,spa,sauna,havuz ile birleşince doyulmaz bir keyif.
  • en az ayda bir kere yaptirilmasi gereken eylemdir. fiziksel etkisi maksimum 2 gunluk rahatlama seklinde ortaya ciksa da, psikolojik etkisi bir ay kadar surer. her turlu gerginligin, huysuzlugun ve hatta abartalim, mutsuzlugun izlerinin silinmesine yardimci olur. masajdan sonra, su masada biraz dinleneyim gibi bir gaflete dusulmemesi gerekir, nitekim aksam saatlerinde gidilen masaj salonundan sabahin bir nuru cikilmasi olasi hale gelebilir.
  • uzak dogu'da ozellikle cin'de hemen her kose basinda cok cok uygun fiyatlara hizmet veren masaj salonlari oldugundan sik sik yapilabilecek eylemdir. ama dikkatli olmak lazim kesinlikle. bazi masaj salonlari zengin ve kel erkekler icin calisan berber dukkanlari gibidir. ne oldugunu anlamadan 'happy ending' sahneleriyle karsilasabilirsiniz. bunun icin guvenli ve temiz bir masaj salonu bulmak lazim. yerel birinden konu hakkinda tavsiye alinabilir.
    eger ki benim gibi yerlesikseniz de olayi aliskanliga cevirebilirsiniz. devamli ayni masaj salonuna ve ayni masore gitmek gibi. belli bir zaman sonra hem dukkan hem de masor sizi taniyor. siz soylemeden sorunlu yerlerinizi -benim sol omzum mesela- bildiginden direk o bolgeye yogunlasiyor. tavsiyem haftada bir pazar aksamlari gidilmesi, haftaya baslamadan butun stresin alinmasi vucuttan. bunun disinda bir de ne tarz masaj istendigi onemli. cin masaji mi, thai masaji mi, yagli mi, ayak masaji mi, kafa masaji mi vs vs. bir cok cesit masaj var ve bunlardan birini secmekte ozgursunuz. gene benim tavsiyem arada bir ayak masajini denemeniz. insani cok rahatlatan bir masaj turu, ciktiktan sonra bulutlarin uzerinde yuruyor gibi hissediyor insan.
  • herkesin harcı değildir. kimisi masaj yaptırırken feci gıdıklanır.
  • bitiminde açılan gözlerin dünyaya daha parlak bakmasına sebebiyet veren huzur.

aylardır taş gibi olmuş omuz ve boyun bölgesinin pelte kıvamına gelmesiyle yüze yerleşen sırıtış 3 gün geçmiyor.

kendimi 4 kilo vermiş gibi hissediyorum.
  • alışkanlık yapar.
  • ağrı bölgelerindeki sinir uçlarını ezip, ağrı hissini azaltan eylem
  • eve geldiğim zamanlarda kardeşime rüşvet karşılığı yaptırmaya çalıştığım eylem.

sabahları yataktan dayak yemiş gibi uyanıyordum, her tarafım dökülüyordu, hatta bu yüzden doktora bile gittim. sonra bi arkadaşım yatağımı değiştirmemi tavsiye etti. değiştirdim. gerçekten rahat bir yatak çok önemliymiş. ağrım neyim kalmadı.
    ama o günlerden kalan alışkanlıkla , kendimi kardeşimin ellerinde şımartmak hiç fena olmuyor.bazen inat ediyor ama sonunda ısrarlarıma ve kendimi acındırmalarıma dayanamıyor.
  • basit gibi görünen ama aslında çok özel ve usta ellere bırakılması gereken bir uygulma.

her şeyden önce vücut insanın en önemli ve ona özel bir elbisesidir ve siz ona dokunulmasına izin verirsiniz masaj yaptırırken.
    (bkz: u cant touch this)

o yüzden bu işin belirli standartları olması gerekir. kafasına esen gidip masaj salonu açamamalıdır.