4 entry daha
  • çocukların yazılı edebiyata geçişini sağlayan ve zengin bir hayal gücü içeren farklı bir ''köprüden görünüş''. bence.

iki gün önce balçova agora avm'ye bir ürün değişimi için uğramıştım. tam ayrılırken hızlıca bir dalış yaptım tchibo'ya nedense ve ta ta :) arkadaşlarımın çocukları için kitaplara bakınırken, beni olduğum yere mıhlayacak güzellikte kalın bir masal kitabı ile karşılaştım.

beni cezbeden yönü direkt çizimlerindeki zarafet ve soft tonda bir renklendirmede bulunulmuş olması. resimler carmen guerra'ya aitmiş, çok hoş. içinde on tane masal var. resmen kitaba aşık oldum ve hemen hediye paketi yaptırdım kendim için. -oğlum evlenir de bebciki olursa, bir tek onunla paylaşırım:)-

bir süre önce aldığım kitabın virginia woolf'un ''dalgalar'' adlı eseri olduğunu düşünürsek, zıtlık dikkat çekici tabii ki. ama! kimi zaman, tercihlerimizi belirleyen içimizdeki gizli pusulanın ibresi bir çocuk kalbinin masumiyetine ve safiyete ihtiyaç duyuyor sanki; bu nedenledir ki masal kitaplarının tadı da, tılsımı da bambaşka...

eğer ki bu sözünü ettiğim kitaba rastlarsanız alın bir çevirin sayfalarını, yüzünüzdeki gülümsemenin sebebi olacağım belki de:) değer.
hesabın var mı? giriş yap