şükela:  tümü | bugün
 • çocukken uyumadan önce anlatılan masalları dinleyerek, büyümektir. çocukluğumuzun en güzel anılarıydı belki de büyüklerimizin anlattığı masallar. yıllar geçti üzerinden, büyüdük işte. bize masal anlatan aile büyüklerinin bazıları yok artık. masalları kaldı aklımızda ve onlarla anılarımız. masum, saf ve en naif olduğumuz zamanlar, kutsalımız.

  çocuk değiliz şimdi, büyüdük. hala masal anlatıyor birileri. ne onlar masum, ne de masalları. biz de çocuk değiliz artık. masallarla uyumamızı istiyorlar. ne onlar masum, ne de masalları. biz de çocuk değiliz artık. bizi neden uyutmak istiyor büyüklerimiz? masum değilken onlar ve masalları, nasıl uyuruz güven ve huzur içinde? uyanınca nasıl bir yerde açacağız gözlerimizi? bilen var mı? uyuyan çok da, uyumayan var mı?
 • sevdigimiz prenses olacakti, babasi vermese de daglar delinecek, devler dovulecek, ve o kiz alınacaktı.

  ve mumkundu kel ve fakir de olsak. kizlarimiz hep kralin kiziydi..

  gerceklere nasil gures tutmusuz.

  bize uymayan meslekleri secmisiz, sonucta deveden tellal, pireden berber olmuyor muydu? hala israr icindeyiz, masallara tutunmak, hayata tutunmanin bir yolu olmasaydi, oguz atay bu islere girmeseydi..

  ne bileyim, bazi mantiksizliklarin farkina biz de vardik. sonucta babaanemizle bir kurdu ayirdedebilirdik. ama bilmiyormuscasina, sirf bu boyle olmasi gerektigi icin muhabbeti uzattik.. elin neden buyuk.. gozun neden buyuk..

  biz masallara inanmayi sectik. hadi hadi, sirf annemizi seviyoruz diye bunca yalani yutmus olamayiz dostum..

  sonucta kabagin araba, farenin ozel sofor oldugu dunya varken, uretim ve mulkiyet iliskisini sorgulamayi kim neylesin.. ve hele artik masallara ulasmak bu kadar kolayken..