şükela:  tümü | bugün
  • son derece kullanışlı bir aletler zinciri yaratacak olan eylem.

--- spoiler ---

daha iyi bir donanım sağladığı için masaüstü bilgisayar kasasını laptop bilgisayar monitörüne bağlama fikri geldi aklıma.
    bu sayede daha iyi bir donanım için yalnızca kasayı taşımak gerekecek.
    mause ve klavye laptopta zaten olacak.

taşınabilir işlerde laptopu kullanırken, donanım gerektiren işlerde kasayı kullanacağım mesela.

sorun: masaüstü bilgisayar kasasını laptop ekranına nasıl bağlayacağımı bilmiyorum.
    bilen arkadaşlar beni aydınlatabilirlerse çok memnun olurum, bir yeşil uzaktayım.
    --- spoiler ---

(bkz: #70156442)

internetten araştırdığım kadarı ile, laptop bilgisayarları görüntü verebiliyor fakat görüntü alamıyormuş.

eğer ki görüntü alabilmesi için aksesuar tarzı bir alet varsa, bu laptopu son derece kullanışlı yapacaktır.

mesela,

1- entryde de belirtildiği gibi donanım için fazla para ve alan harcamadan kolayca masaüstü bilgisayar elde edilebiliecek, üstüne de taşınabilir laptop korunmuş olacaktır.

2- ps3- ps4- xbox gibi konsollar için tv aramaya gerek kalmayacaktır.
    laptop işlevini son derece geliştirecek ve bir konsol görüntü alıcısı da olabilecektir.
    bu sayede konsol, masaüstü bilgisayar gibi oturağan aletler daha taşınabilir olacaktır.

bir elektronikçi sesimi duysun ve böyle bir aparat yapsın lütfen.
    varsa da ismini rica ediyorum.

.

edit1.: alternatif bir çözüm için,

--- spoiler ---

steam oyun yayını destekliyor. kasayı ağa baglayıp iki bilgisayardada steama giriş yapınca oyna ikonunun kenarındaki ücgene basınca laptop bilgisayarda oynatma seçeneği göreceksin. diğer isler içinde aynı şkilde rdp kullanarak diger bilgisayara bağlanabilirsin.
    link. (ty @b2g)

--- spoiler ---

edit2.

alternatif seçenekler için anahtar kelimeler:

1-uzaktan internetle kontrol için teamviwer.

2-windowsun sunduğu hizmet olan terminal servisleri. (ty, @anahaberdeki soytari)

edit3. insanların bu eylemi küçümsediklerini görüyorum fakat nedenini anlayamadım. işi gereği laptop'a ihtiyacı olan ve bilgisayar oyunu oynamak, laptopunun zorlandığı teknik programları yüklemek isteyen insanlar için son derece güzel ve kolay bir eylem.
    alan ve aksesuar tasarrufu yapacak, mobilite sağlayacak küçük bir bağlantı kablosu geliştirip bu kablo ile yalnızca görüntü aktarımı sağlamak, günümüz teknolojisinde çok da zor olmamalı.
  • ben de kahve makinasını laptopa bağlamak istiyorum. böyle bir iki komutla oturduğum yerden kahve yapmak istiyorum. yeşillendirebilir misiniz?
  • laptop görüntü girişi vermiyorsa (ki genelde vermez) teknik olarak imkansızdır.
  • terminal services üzerinden kasadaki uygulamayı laptopda çalıştır.
  • noluyo lan burda?
  • kullanıcının adı: diego
    ve ortalık kablo dolu
  • sudo make me a sandwich