şükela:  tümü | bugün
 • bildigimiz kaymak bu ya! yiyeceklere artistik isim koyup, bizi dukkan dukkan gezdirmeye ve duduklemeye calisan keyif pezevengi avrupalilara isyan ediyorum arkadas! su andan itibaren bu sonradan gurme tuzaklarina dusmeyecem. tiramisu yaparken "mascarpone a en yakin peynir buymus" diye labneye para verecegime, efendi gibi kaymak kullanirim ve en hakiki tiramisuyu kendi oz sut urunumle elde ederim. kaymak da pahali tamam, ama en azindan paramin azicigi gariban turk koylusunun cebine gitmis olur. yillardir labne labne diye bosuna aranip durmusuz iyi mi.

  mascarpone! isme bak!
 • abd'de bunun kaymak muadili olduğunu öğrenmek kadar büyük bir sevinç azdır.
 • hafif $ekerli italyan krem peynir ce$idi.tiramisu gibi tatlilarda kullaniliyor.
 • bu peynirin % 85'i saf yagdir. bu sebeple bildigimiz peynir tadi ile filan alakasi yoktur. vakti zamaninda bir ragazzam potansiyel kayinvalidesine tiramisu ikram etmek icin istanbul'da her bir yerde bu gudubet $eyi arami$ lakin bulmaya muvaffak olamami$tir. "yerine labne kullanarak tiramisu yapalim, sek sek sekelim" tavsiyesini bize veren bir akli evvel de faciadan hemen sonra bicaklanip karni de$ilerek oldurulmu$tur.
 • saf süt kreması gibi tek başına bile gayet lezzetli olan bir ürünün işlenmesi ile yaratılan müthiş bir lezzet.

  alacağınız hazır pasta keklerinin arasına ve üstüne bir miktar şekerle mikserde çırptığınız mascarpone'den sürüp, daha sonra bu mascarpone-kek karışımını rom-konyak-viski-bacardi-campari (hangisi elinizde var ise) ve kahve karışımı ile ıslatırsanız, en kral pastanede yiyebileceğinizden daha kral bir tramisu elde edersiniz. çünkü çoğu yer maliyetten kısmak için mascarpone yerine en ucuzundan labne kullanır ve asla alkollü içkilerle ıslatmaz tiramisuyu. haberiniz olsun.
 • krema + krem tartar veya limon suyu kullanarak evde kolaylıkla yapabileceğiniz,tiramisunun olmazsa olmazı peynir...

  http://www.devletsah.com/mascarpone/
 • domatesin tat sınıflandırmasında sebze, teknik anlamda meyve olduğu bir evrende teknik anlamda peynir olan hede.

  sadece tiramisu yapmak için almayınız, o kadar süt yağı barındıran bir şeyi boka katsanız lezzetli yapar.
 • tiramisularda kullanılan bir peynir. şahsım adına 19 yaşına kadar her türlü reddetmiş bünyemin kolaylıkla yediği peynirlerden biri. diğerleri işkenceye dönüşüyor. ama böyle değişik peynirleri deneyimlemek değişik bir haz veriyor. peynirin de bira gibi bir kültürü var çünkü.

  geçen aylarda tiramisu için migrosların krem peynir bölümünden 250 gr olanını 15 liraya almış idik. üstünden üç ay geçmemiştir. 21 küsür olmuş. yuh be kardeşim.

  tadına gelecek olursak tekrar. krem peynir gibi ama daha kremalısı gibi. genellikle tiramisuda yediğim için net bir yorum yapamıyorum ama krem peynir ve mascarpone kullanılan tiramisuyu ayırt edebilirim sanırım. tavsiye edilir güzel yumuşak bir peynir.

  ayrıca burdan türkiye'deki peynir işletmeciliğine bir çift lafım var:
  ya gerizekalı mısınız? adam bi krem peynirden ne kadar kazanıyor. az da olsa üret biraz ucuza sat yeter. çünkü bunları gerçekten alan bir kitle var. az da değil.
 • evde yapımı çok da zor olmayan peynir. kilosuna dışarıda minimum 60 tl vermektense evde kolaycana yapabilirsiniz.

  tarif mi?
  şuradan buyrun:

  http://cookella.blogspot.com/…scarpone-peyniri.html
 • cheese cake, tiramisu gibi peynirli tatlıların italyanlara göre en hakiki, öz peyniri olup, tazedir. havaalanından bile satın alsanız, getirebilmek için yanınızda ice box bulundurmanız gerekir.