• 3200 gt modeli ile auto show ziyaretcilerinin stand onunde yalanmasina neden olan oto markasi
 • bi iki sene evvel kapanmıştı,ferrari mi ne satın alıp açtı tekrar falan
 • italyanlarin en unlu araba markalarindan biridir. harun erdenay ve ibrahim kutluay'in da birer maserati'si vardi eskiden. resmi sitesi:
  http://www.maserati.it/
 • 90li yillarin sonunda ferrari tarafindan satin alinan italyan otomotiv firmasi. ferrari destegiyle urettikleri guigaro tasarimi 3200gt modeli ile dunya capinda buyuk basari kazandilar ve piyasa paylarini tam 3e katladilar. ambleminde bulunan oklari neptun heykelinden almistir. urettigi biturbo motorlar ile taninmistir. atmosferik motor dizayni yapmamasi da dikkate deger bir konudur.
 • "maserati almak için 2 şey gereklidir: hem zevk hem para. "
  bir italyan atasözü.

  (düzeltme: bu güzide marka, canımız memeleketimizde, maalesef kıro bir dizide kullanılarak kıro tiplere prestij objesi haline gelmiştir... dilerim, dizi bitince bir kaç sene içinde kıro-prestij-objesi olmaktan kurtulur ve gerçek marka imajına kavuşur.)
 • amerikan pazarina girdigi yeni 3200 gt coupe ve spider modelleri icin uzun bir aradan sonra ilk kez (egzoz emisyonlarina uyabilmek icin) 4 litrelik atmosferik motor tasarlayan, ve 3200gt nin canim bumerang sekilli stoplarini degistiren (yine kural, kanun vs) ferrari alt kurulusu, hatta yeni motorun blogunun ferrariyle aynı olması benzer sanzıman ve fren sistemleri kullanmalari ve o kadar para vermenize ragmen maseratinizin bazi yerlerinin elinizde kalma ihtimalinin son derece yuksek olmasi (quattroporte evo'nun cam acma dugmesi, 3200 gt'nin radyo dugmeleri, 3200 gt anahtarinin uzaktan kumandasinin pilinin telefon pilinden daha az dayanma ihtimali) maserati icin defolu ya da serisonu ferrari de denilebilir, bu maserati gibi bir markanin tarihine yapilan buyuk bir kelektir, ama kahpe kader aglarini ormus ve kicikirik fiat; lancia, alfa, ferrari derken maserati'yi de ic edivermistir.
 • 3200 gt*'nin caaanım boomerang formlu farlarını amerika'daki güvenlik normları nedeniyle değiştirmek zorunda kalan; kokpitindeki kendine özgü analog saati dikkat çeken; ferrari bünyesindeki italyan otomobil üreticisi.

  yakında; 3200 gt platformunda ürettiği spyder* modeliyle yine gönülleri fethedecek.
 • yakında; 3200 gt platformunda ürettiği spyder modeliyle gönülleri fethedecek otomobil markası...
 • ön konsol kaplamalarının gül ağacıyla kaplı olmasıyla da ün yapmış hızı ve kalitesi de apayrı bir konu olan italyan arabası.
hesabın var mı? giriş yap