şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş.
  • entry çalan, çok uyanık, emek hırsızlığını bile beceremeyen bir yazardır. hiç tanımam etmem ama bu gece ilk kez görmem ile engellemem bir olmuştur. eksik olsun böyle tipler.

çaldığı original entry

nasıl çaldığının anlatıldığı entry
  • entri hırsızı bir fenerli. üstelik kötü bir hırsız. en popüler şeyi çalmaya kalkmış ve yakalanmış. sanırım kafası da çok çalışmıyor. çok gerekli değil ama ayrıntısı şurada;

(bkz: #69951841)

orijinal entry: (bkz: #45410305)
    bu hırsızın entrisi: https://i.hizliresim.com/dgj2vz.jpg
  • kolpa fenevli hırsız.
  • emek hirsizi. yonetim geregini yapar umarim.
  • ekşi şeylerde paylaşılmış ve neredeyse 2000 fav almış entryi çaldım siz de beni yakaladınız gerçekten helal olsun aynştayn beyinliler.

ilgili entrinin gs versiyonu galatasaray başlığında gördüm trollüğüne yazmış biri. dedim bende aynısını fenerin başlığına yazayım üçünde de olsun fena mı olur?

sonra fenerli bi arkadaş mesaj attı sil boşver uğraşma diye , gülenler falan da oldu. neyse sildim sonra.

sabah kalktım bir de ne göreyim adamım biri beni yakalamış oclallxla. sayfalar dolusu entri yazmış ocoskkx. ayrıca galatasaraylıyım. pis fenerli yazmışlar kclslkxka

çok fena yakalandım ya ama ikinci denemem başarılı olacak.

şu entryi çalmayı düşünüyorum nasıl olur?

(bkz: nöbetçi eczane arayan emre belözoğlu'ndan kaçmak)
  • • • • • • intihar • • • • •

yaşadığı ruhsal travmaların, türlü olumsuzlukların sonrasında dünyayı "yaşamaya değer bir yer" olarak görmeyip can-ı terk etme istemi, aslında hemen hepimizin bir dönem aklına düşen bir şeymiş biliyor musunuz sevgili dostlar? neredeyse tüm ömrünü ruh hekimliğine vakfetmiş bir psikiyatri profesöründen işittiğimde ilk bunu hayli şaşırmış, peşinden özkıyım üzerine pek çok makale de okumuştum. bu tip can sıkıcı bir mevzuya merak salışımın ardında, çocukluk arkadaşım murat'ın kendini doğalgaz borusuna asması yatar hiç şüphesiz.

sokaklarda gece yarılarına değin oyunlar oynayıp, nice güzel anı biriktirdiğimiz murat, birlikte geçen güzelim yılların ardından askere gidip gelmiş, vakit kaybetmeden kendi iş yerini kurmuş, kısa dönemde de ev bark sahibi olmuştu. her şey yolunda gidiyor sanıyorduk. ta ki apartmanın önüne onlarca polis yığılana kadar... olay yeri inceleme, nöbetçi savcı, feryatlar ağıtlar... murat, kendisini bir kere, bizi ise bin kere öldürdü.

onun içindir ki intihar bahsi, beni bir garip eder... öteki aleme göçmeden evvel bir minik yazı yazıp bırakanlar da olmuştur can-ı terk edenler arasında. ekşi sözlük de diğer pek çok sosyal medya enstrümanı gibi, bu tip son mektuplara istemeden de olsa ev sahipliği yapmış, okuyanlarını derin bir yasa boğmuştur. ekşi sözlük merhumları listesine bakacak olursanız şayet, intihar edenleri de görür, bu mevzunun hafife alınacak bir yanının olmadığını da pekâlâ kavrarsınız.

ekşi sözlük yazarlarından locabus, en koyusundan kara sevdaya düçar olmuş. yekta sevdiceği tuğçe'den beklediği karşılığı alamayınca da kafasına koymuş intihar etmeyi. bu arzusunu betimleyen türlü şiirler, çeşitli metinler falan ve nihayetinde de artık sona gelindiğini ima eden bir entry. bir elveda metni...

tamamıyla şans eseri entry'e denk gelip okuyan duyarlı birkaç sözlük yazarı, ivedi başlık açıp locabus'a ulaşılması gerektiğinden, hayatından endişe ettiklerinden falan söz etmişler. bir insanın intihar edecek olması veyahutta kendini bir hayli kötü hissetmesi sahiden de mühim bir mevzu değil mi? okursun, dokunursa şayet bir faydan oh ne âlâ! pek çok kişi başlığı up'ladı, kimisi polise, kimisi sözlük yönetimine haber verdi. insan canının söz konusu olduğu böylesine vahim bir konuda diyelim yararın dokunmadı, yahu bari zararın dokunmasın be güzelim!

canına kıymaya niyet etmiş insanla dalga geçilmez!bakın, 9 mart 2016 günü, boğaziçi köprüsü'nde intihara kalkışan bir adam, komiserlerin yoğun çabasıyla sakinleştirilmeye çalışıyorken, yoğun trafiğe hiddetlenen bir kadın tarafından, "hadi atlayacaksan atla amk!" gibisinden uyarılmış ve adamın aslında atlamaya niyeti olmadığına vurgu yapılmış, bunun üzerine de adam kendini boğazın serin sularına bırakmıştı.

evet, toparlıyorum derhal mevzuyu. locabus'un intihar entry'si üzerine pek çok insan yardım etmek ederken kimileri de akla hayale gelmeyecek, merhametten vareste kelamlar etti. bakın, canına kıymak isteyen biri için bu arkadaşımız neler söylemiş?

(boynumun borcudur bu notu buraya iliştirmek. belki gün gelir de biraz üzülür yaptığına. "hatalıydım" der, kabul eder.)

https://hizliresim.com/prrga9