şükela:  tümü | bugün
  • corona sürecinde ilk ihtiyacımız maskeydi.
    önce sadece hastalar veya sağlıkçılar kullanacak dendi.
    sonra zorunlu kılındı.
    ptt getirecek dendi. başvuru yaptım tık yok.
    eczaneye gittim. parayla satmak yasakmış. devlet verecekmiş. e devletten başvurdum haftalarca hiçbir şey olmadı. tekrar başvurdum gene olmadı.
    bu arada denk gelip tek tek maske bulup kullandım dışarı çıkmak zorunda olduğum için. evde eşim kumaşlardan yaptı.
    sonra herkes işyerlerinden alacak dendi. işyerim başka şehirde ben başka şehirdeyim.
    sonunda para ile alabileceğimiz söylendi gene eczaneye gittim. satamayız elimizdekiler devletin dağıttıkları dediler bir kez daha kontrol ettiler gene yok.
    bu kadar geç kalması tuhaf değil mi dediğimde öncelikleri olanlara gidiyor dediler. memlekette yetmişini geçmiş anne babama sordum onlarda alamamış. zaten 65 üstü olduğunuz için sokağa çıkamazsınız maskeyi ne yapacaksınız demişler. kolonya konusuna hiç girmeyeyim. onu en azından para ile alabildik.
    neden bu kadar dışarı çıkıyorsunuz diyenlere işim gereği diyeyim. işçi sınıfı çalışıyor arkadaşlar. gıda tesisleri,ilaç tesisleri benim sıklıkla gitmem gereken yerler. zaten zar zor bulduklarımda oralardan.
    ha birde kuruyemiş aldığım bir dükkanda o sırada her müşterisine takdim ediyordu.
    sonunda maskeyi nereden aldım? manavdan. bildiğin domates satan adam kenarda maskede satıyordu.
    bugün kapıda bir mektup buldum. cumhurbaşkanlığından gelmiş. bayramımı kutluyor ve bu zor günlerden geçerken bir yerlere 12milyar katkı verildiğini söylüyordu. uzun uzun okuyamadım.
    vatandaşına maske getirmeyi başaramamış ama propaganda için her dairenin posta kutusuna mektup yollamayı başarmışlar.
    elim ayağım titredi.
    böyle rezillik olur mu? bu kadar basit işi beceremeyenin yaklaşan krizle ve devasa uluslararası sorunlarla başedebileceğini nasıl düşünebiliyorsunuz?
  • o 12 milyar lira olan katkıyı zor durumda olana değil zaten kredi notu yüksek olan ve her şekilde kredi alabilen kendi yandaşlarına vermişlerdir.

bize kalan ise birileri o paraları dolara altına verip yerken mektubu bizim yememizdir. yersek tabi.
  • maskeyi de aldık (2 kez. eczaneden) mektubu da. iyi bayramlar başkanım.
  • madem bu kadar kolaydı herkese ulaşmak neden posta yolu ile gönderilmedi maskeler