şükela:  tümü | bugün
  • virüsü taşımadığı için yüzlerce lirasını şark kurnazına kaptırmayan insanlardır. ha eğer bir gün virüs yaygınlaşır da maske giymek zorunlu hale gelirse gider evimdeki çaput maskeyi takar çıkarım. yok ventiliymiş, yok çift filtreli gaz maskesiymiş abartmaya gerek yok.

edit: ya arkadaş hasta olduğun sürece takarsan zaten diğerlerinin takmasına gerek yok, demeye çalıştığım şey bu.
    damlacık yoluyla hemen hemen tüm mikroorganizmaların insandan insana geçişi mümkündür fakat ben öksürük tıksırıktan bahsetmiyorum, hasta olan kişi takarsa diğerlerinin kendisine hiçbir yararı olmayan bir çaputa yüzlerce lira paralar vermemesi gerekiyor diyorum. belki bir miktar güvende hissettirebilir ama ffp3 hariç diğerleri aksesuar niyetinedir.

yazım yanlışı editi tabiki de siyah uyardı ppf3 -> ffp3
  • +1 henüz almadım. almayı da düşünmüyorum.
  • almayanlardan biri olarak +1 diyorum..
    sakınan göze çöp batar arkadaşım.. bak hindistan'a, o kadar pisler ki, virüs yakın olmalarına rağmen bir kişi bile virüs kapmadı bildiğim kadarıyla..
  • o kadar çok el yıkayın dendi ki millet cov-19'un solunum yoluyla bulaştığını bile algılayamamış. muhtemelen bu yüzden almamışlardır.
    taşıyıcı birine 1,8 metreye kadar yakın duruyorsanız soluduğu havadaki virüsün size bulaşması işten bile değil. dibinizde değil neredeyse 2 metre uzağınızdaki birinin havaya püskürttüğü virüslerden hastalanabilirsiniz. daha kötüsü sevdiklerinize bulaştırıp ölümlerine sebep olabilirsiniz.
    tabii siz tıp kariyerini kurs hocalığıyla yapmış dangalakların türklerde cov-19 geni yok demesine aldanıp el yıkamaya devam edin. italyanlar da muhtemelen böyle yapmıştı.
  • şirket zaten verdi lol.
  • adamsınız, devam.
  • uzmanları dinleyerek almadım ama dışarı çıkarken üst üste üç maske takmak istemiyor değilim. ellerim yıkamaktan yıprandı bu arada.
  • dedemin arıcılık günlerinden kalma kostümü var diye almadık biz, umarımsı ihtiyacımız olmaz.
  • bir tanesi ben olmaktayım. almayı da düşünmüyorum. sadece kurs öğretmenleri değil aynı zamanda bir çok yerli yada yabancı gerçek bilim adamları da; maskelerin işe yaramayacağını, maskenin nemlenmeden dolayı virüs kapma ihtimalini düşürmediğini aksine yükselttiğini belirtiyor. sen maske taktığın halde virüsü kaptığın zaman diyeceğin şey "omo bon mosko tokmoştom" olacak.
  • bende almadım gençler. bir de ona para veremem.