şükela:  tümü | bugün
  • bilmeyenler için doktor yazacaklar okumasın .

maske tak uyarısı yapan meslektaşımızı darp eden şahıs
    her gün sağlıkta şiddet
    kimliğinizi getirin uyarısını yapan meslektaşımızı kocasını çağırıp saldırtan zanlı
    hastanede tarif edilen yeri bilmiyorum maalesef diyen meslektaşımıza saldıran zanlı
    doktor hatalıydı öldürdüm bıdı bıdı yıl yedim ,alışkanlık yaptı diyen zanlı ,diyen zanlıya gülen bir avukat
    canlı yayında doktorlar da hakediyor ama diyen zanlı (doktor migren agrısı olduğu iddia edilen ağrıda arabada muayenesiz sağlıksız koşullarda kendisine iğne yapamayacağını söylediği için )
    herkese hele de doktorlara umarsızca her harekette saldırmak için yer arayan zanlılar
    sizlere yazıklar olsun .
    neden yazıklar olsun biliyo musunuz
    sizin gibi 3-5 umarsız yüzünden meslekten ara ara soğuduğumuz için
    gencecik doktor olma yolundaki meslektaşlarımızı karamsarlığa düşürdüğünüz için
    bizi topluma acıdan anlamıyor gösterdiğiniz için
    verdiğiniz vergiyle maaş aldığımızı söyleyip durduğunuz için (bizler de vergi veriyoruz,ben de senin maaşını ödüyorum o zaman , vergi kaçakçılarına söyle sen onu )
    sizler yakınlarınızın yanında yokken bizler varız
    mütevazi olamayacağım.hastaların en mahrem anında dahi yanında olan bizleriz
    annesi vefat eden karantinadaki hastayı teselli eden benim
    ağlayan çocuğunuzun , yaşlı annenizin elinden tutan benim .
    ha maaş alıyorum ama tedavi için işim için kimse de bana elinden tuttun diye maaş vermiyor .ama layığıyla insan olduğum için yapıyorum ben bunu .
    biraz layığıyla bir yerde olmayı deneyin .
    sizin gibi 3-5 zanlı diyoruz ama çoğalınca işte çok kötü şeylere sebebiyet veriyorsunuz vermeyin .hayatınızda hiç birine faydalı oldunuz mu ?bunu düşünün
    çocuğunuza bile kurabiyeyi koyup yeme diyorsunuz ,nefis terbiye ediyorsunuz ,karşılıksız birine bir şey yaptınız mı ?
    kediyi köpeği besliyor diye komşunuza saldırıyorsunuz mesela
    hiç karşılıksız birine bişey yaptınız mı birine iyiliğiniz dokundu mu bunu sorun kendinize
    birinin hayatına dokundunuz mu ,hiç birisi için gece uyanık kaldınız mı
    bakın bunlar ajıtasyon falan değil ,burda olay polise saldırı doktora saldırı değil
    hemşireye ve yahut öğretmene saldırı değil
    olay bu saldırıları yapanların kafasının aynı oluşu
    insan insana saldırmaz bu kadar net
    gelip burda polis olup da doktorlar hakediyo haa diyen kardeşim sana saldıran da aynı zihniyette bana saldıran da
    artık bu olaylara toplumsal olarak tepki koyma zamanı
    layığıyla insan olabilme zamanı .

hayat dediğin kısa bir an ,bir bakmışsınız göremiyorsunuz da , herkes maskelerle kimseler tanınmıyor ,bir vardık bir yok oluyoruz .

https://www.birgun.net/…n-doktor-darp-edildi-306537

#sağlıktaşiddetehayır #şiddetehayır
  • hocam başlıkla eğlenmeye geldim (bkz: doktur)

sonra ilk cümleni gördüm beynim yandı. kahvaltı söylüyordum eğlenceli güzel bir güne başlangıç yapmıştım.

cümlenin anlamsızlığı mı böyle efsunladı beni bilmiyorum da baya yanlışlıkla ölü fotoğrafı falan görmüşüm gibi moda girdim bir anda.

"bilmeyenler için doktor yazacaklar okumasın "

bu ne demek dayıcım? bilerek mi doktur yazdın ve o yüzden doktor yazacaklar okumasın dedin? entryde bununla ilgili açıklama var mı onu bile okuyamadım öyle modum düştü, etraf karardı falan.

ne bu psikolojik deney mi?
  • ''tohtur sanki sırtıma pıçah saplaniy''
  • biraz uyuyup yazsaymış iyiymiş.
    o değil de, şu nedir,
    'bilmeyenler için doktor yazacaklar okumasın'
  • kahvehanede okey dortlusune anlatir gibi heyecanla yazmissin ama iste ayni duygu seviyesine yukselmedigimiz icin bir sey anlamadik be kardeşim. ayrica doktur ne la
  • yakalanan saldırganların ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılacağı şiddet. oran ise 1.0
  • saglikcilara siddete karsiyim, eyvallah. lakin kendi lisanini bilmeyen doktora da karsiyim. yazdigi uc paragarfin anlatim bozukluklari ile aglmasi bir yana, noktalama isareti de kullanmamis :/.

ayrica "umarsiz" 'caresiz' demek... 'umursamaz' yazmak bu kadar mi zor yosa cok mu harcialem geliyor?