şükela:  tümü | bugün
  • yaz gelince malum maskelerin üzerine dev güneş gözlükleri de yerleşti. doğal olarak bende de ailenizin mağduru, bütün dertlerin lokomotifi olarak hemen bir uyarı yapma ihtiyacı hasıl oldu.
    sevgili dostlar biz insanlar birbirimizi kokumuzdan değil ses ve görünüşümüzden tanırız. eğer termit olsaydık maskeniz ve güneş gözlüğünüz ile bana selam vermeniz hiç sorun olmazdı sizi hemencecik tanır "aa merhaba, ya geçenlerde sizin orda bişey olmuş nasıl oldu o şey" gibi, "teyzenin fıtığı nasıl oldu?" gibi sohbetler yapabilirim. "yuvanın bu tarafı kışın serin oluyor biliyorsun biz termitler kışın soğuktan hoşlanmıyoruz" derim, ayaküstü bir termit geyiği çeviririz. sorun şu ki ben termit değilim. eğer maskeniz ve zeki müren gözlüklerinizle bana selam verirseniz sizi tanıyamam.
    maskeli ve güneş gözlüklü birisi bana selam verdiğinde aklıma gelen şeyler sırasıyla şu şekilde :
    a. maskenin altındaki saddam hüseyin olabilir. hemen uzaklaşayım. (çünkü saddam için ölmedi diyorlar, hep yalanmış o mahkeme olayı)
    b. bu kişi maskesi ve gözlükleri ile bana bir hareketler yapıyor, galiba cüzdanımı istiyor hemen uzaklaşayım.
    c. hemen uzaklaşayım.
    kalijmar dertler denizinden sevgi ile bildirdi.
    esenlikler.
  • anlaşılan arkadaşlarıyla arası pek olmayan arkadaşdır.
    boy, tip, yapı, ton, giyim tarzı, belli özellikler, davranış biçimi ve hatta selam verirken kafasını sallama biçimi bile ayırt edici olabilir. bir zahmet arkadaşlarınızı tanıyın.