şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugun duydum, endişeliyim. çekiyorlar...
 • dogal olarak bir sonraki halkasi maskeli besler guneydogu olacaktir.
 • - ne oldu geçirmişler çuvalı kafanıza?
  - yok abi maske bu, valla bak.
 • (bkz: eşek)
  (bkz: vajina)
  (bkz: su)
  (bkz: kaçırmak)
 • bu filmin çekileceğinin açıklanması olasılığına karşı ırak hükümeti bir açıklama yapmıştır: "savaş sebebi sayarız".
 • ankara'nın kasvetli havası bile moralimi bozamamışken, bütün sinirlerimin tepeme çıkmasını sağlayan n'olur şaka olsun diye haykırdığım projedir. son zamanda çekilen hababam sınıfı, maskeli beşler bilmemne peşinde, okul v.b. filmler, türk sinemasını baltalamaktan daha öteye gidememiştir maalesef. ancak anlamadığım bir şekilde sokakta yüzlerce yetenekli genç yönetmen üç kuruş para ile film çekmeye çalışırken, prodüksiyonlar bu ipim kuşağım zkim maşşağım tarzı filmlere para yatırmaya devam etmektedir. evet kabul, piyasaya her türlü yapımın sunulması ve doğal bir ayıklanma sağlanması gerekmekte ancak senelerdir bir kere de düzgün bir türk filmi izleyelim yahu. olmaz tabii olmaz. ne felsefeden anlayan, ne müzik bilen, tarih anlayışı 1071 malazgirt olan yüzlerce yönetmenin elinde sinema bu şekilde ölmeye devam edecek. zaten tam da üzerine olmuş, ırak'taki durum ile ilgili birazcık bilinç ve sağduyu olsaydı, ilki geyik bile olamayan bir film bu bağlamda düşünülmezdi herhalde. zamanında bir de ali hakan'a kızdılar, bu filmleri izlemeyin dedi diye.
 • "..., ustelik geri de donmeyecekler" seklinde devami da varsa sloganinda;

  feci sekilde destekledigim basyapit, film, oscar heykeli, koyun boku, ingiliz anahtari. *
 • habertürkdeki peker açıkalın röportajından:

  -maskeli beşler irak filminin çekimleri de devam ediyor. filmde canlandırdığınız bahattin nispeten aklı başında bir karakter. siz filmi ve sinemanın içerisinde bulunduğu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

  - maskeli beşler seri olarak düşünülen bir filmdi. aldığımız tepkiler serinin devam filmlerinin çekilmesi yönündeydi. bahattin, gayet aklı başında, tansiyon paranoyası olan bir karakter ve delilik dersen bence pek yok. sinemada maskeli beşler’i yapmaktan dolayı mutluyum ama sinema adına yorum yapmam gerekirse artık daha iyi işler çıkarılması gerektiğine ve türkiye’nin bir geçiş noktasında olduğuna inanıyorum. seyirciyi gişeye çekmek için artık iyi yapımcıların, iyi yönetmenlerin, iyi senaristlerin konuya el atması gerekiyor. cem yılmaz’ın hokkabaz’ı gayet eli yüzü düzgün, başarılı bir filmdir bence. artık sulu komedi yapmanın da gereği yok.

  - aynı kadrolarla birkaç film çekilmesi sadece gişe stratejisi midir? çünkü insanlar aynı ekibi birkaç filmde görüyorlar bir sezonda.

  - ve o insanlar o filme yoğun ilgi gösteriyorlar. talep varken, aynı kadro ile devam etmemek nankörlük olur. biz yapalım, insanlar seyretsin. bunu tartışmak, yeni yapılan bir filmi olumlu-olumsuz eleştirmek yersiz. mühim olan yapabilmek. türkiye’de insanlar genellikle olumsuz eleştiriyor. bu rekabet ortamının türk toplumuna ne kadar faydası vardır ya da yoktur bunu herkesin şapkasını önüne koyup bir düşünmesi gerekiyor.

  tamamı için:
  http://www.haberturk.com/…352&cat=150&dt=2006/11/10