şükela:  tümü | bugün
  • ümmet lan onlar ne turisti, ülke onların.

turist olan biziz.
  • başlığa tıklarken kesin antalya'da ruslar diye girdiğim ve istanbul'da araplar olduğunu öğrendiğim durum. bunu yazdım diye ırkçılıkla suçlanacağım muhtemelen ama isterseniz turist davranışlarını turizm sektöründeki tanıdıklarınıza sorun hangi milletten en çok yaka silkiyorlarmış. kültürleri, birbirlerine genetik olarak aktardıkları yaradılışları nedeniyle bu iki millet gerçekten çok zorlayıcı oluyor.
  • kameraman terbiyesizlik yapmış. adamlar kolonilerini gezmeye gelmiş, senin ne haddine sahiplerini rahatsız etmek, ey kameraman türko!

tanım: ülkede serbest dolaşım hakkı bulunan insanların kendini rahatsız eden kameramana saldırması.
  • türk vatandaşlarına çoğu yerde pcr testi veya 14 günlük karantina uygulanırken ülkemizde kısıtlama zamanı bile elini kolunu sallayarak dolaşabilen turistlerin üstüne maske takmayarak muhabire atarlanması olayı.

yukarda bir yazar arkadaş "turizm sektöründekilere sorarsanız anlarsınız" gibi bir şey demiş. ben başlığı görünce entry falan okumadan daha anladım nerenin turisti olduğunu. yine yanılmadım. iş nedeniyle çok sık yurtdışına giden biri olarak maske takma olayı doğuya gittikçe önemsenmiyor. bunu net bir şekilde söyleyebilirim.
  • katar ve arap aşığı iktidar ve tüm iktidar kullarını sevince boğan haber.
  • medeniyet bilmeyen vahabilerden maske takmasını bekleyerek hata yapmış muhabirdir.
  • turist değil la onlar, ilk çağ insanı. tarihi eser.
  • bir müslüman olarak, araplardan zerre hazetmiyorum. ne suriyelilerden ne suudlulardan. medeniyetten nasibini alamamış insanlar.

bu ırkçılık değil. kaba oldukları bir realite. nihayetinde bedevi kültürde yetişmiş insanlar. bedevi (badiye) kelimesi; çölle ilgili demektir, küçümseme maksatlı kullanmadım.
  • normal şartlarda ülke sınırlarına bile yaklaştırılmaması gerekenlerin yaptığı saldırı.

bunlara turist diyerek ülkeye gelen almanlara, ruslara hakaret etmeyin. turist sıfatının da bir karizması var.
  • polisin aval aval seyrettiği olay, polis zaten bu tür olayları seyretmek için maaş alıyor. ha bir de hakkını arayan madenciyi, işçiyi vs. coplamak için.