şükela:  tümü | bugün
  • beyoğlu'nda maskesiz dolaşan yurttaşlara 1000 tl para cezası kesilmiş.

1 aydır işsiz olduğunu belirten vatandaş ''1 aydır işsizim, bana maske verilmedi. faturasını ödeyemeyen adama 1000 tl ceza kesiyorsunuz.
    sokakta maskesiz yürüyen adama ceza kesmek var mı kanunda?'' diyerek isyan etmiş.

dağıtamadığı maskenin cezasını kesen devlet..
  • hani tavan fiyatı 1 liraydı!
  • umumi hıfzıssıhha kanunu madde 282'ye göre kesilen cezadır.

edit: başlığı açan arkadaş hangi kanuna göre ceza veriyorlar diye yazmıştı, silmiş.
  • kimse kusura bakmasın ama doğru uygulamadır. virüs insan ayırt etmiyor. bir kural varsa uymak zorundayız. bunu ne zaman anlayacağız acaba...

ağzını burnunu kapatacak bir bez parçası da mı bulamadın?

bana da maske veren olmadı. sorumsuzca önlem almadan sokakta dolaşıp, parkta bahçede piknik yapıp hem kendime hem başkasına zarar mı veriyim şimdi.

edit:şöyle bir kaynak var. hadi diyelim ki bu haber yalan. her gün televizyonda zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın, çıkıyorsanız da maske takın diye bas bas bağırıyorlar.

yasaklar ülkesi diye kızdığımız ortamda sen sorumsuz vurdumduymaz olursan her yerimiz yasakla dolu olur tabi.

ayrıca şimdi bu kişi toplu taşıma kullanmadı mı buraya gelirken ya da market alışverişi yapmıyor mu? demek ki insan sağlığı, yasaklar falan da umrunda değil tek derdi ceza yemiş olması bu kişinin.

benim amacım kimse ölmesin ve bu virüs defolup gitsin. bilinçli olalım sadece kendimizi düşünmeyelim...
  • halkın sağlığı için haklı uygulama.

masken yoksa çıkma dışarı.
  • bilmedigim için soruyorum...

sokaga çıkarken maske takmak zorunlu mu, yoksa taksim kalabalık bir yer oldugu için pazar statüsünde görülüyor ve o sebeple mi kesilmiş ceza?
  • yerinde uygulamadır. sana bulaşmasından ziyade başkasına bulaştırma diye takılır o maske.
    yani sen zirzop bir kovidlisin diye ölsün mü millet ?
  • rezalettir. hem de öyle böyle bir rezalet değil sinirden duvarlara kafa atmama sebebiyet veren bir rezalettir.

ya onun bunun çocukları, ülke battı ülke! millet aç oooonuun bunun çocukları! faturasını ödeyemeyen, evine ekmek götüremeyen, yaşamaya çalışan adama niye ceza kesiyorsunuz şeref yoksunları!

avm lobisi ağladı avm'leri açtınız, turizm lobisi ağladı turizm bölgesi ilan edilen şehirleri açtınız; ama 5 maske veremediğiniz adama maskesi yok diye ceza kesiyorsunuz. onursuzlar! sizin vatandaşınız sadece zengin kesim mi? parası olmayan adam ölsün mü?

allah cezanızı versin, yeter yeter. defolun gidin artık yeeeeter!

e: imla.
  • maskesiz gezen vatandaşlara 136 dolar para cezası kesilen olaydır.
  • adama vermediği maskeyi kullanmadığı için ceza kesen bir devletimiz var ne güzel. bu bir.

ikincisi, sokakta milyon tane maskesiz gezen adam var, hepsine kesmeyip, nasıl olsa bu bana zarar veremez diye gözüne kesitirdiğine ceza yazıyorsan bu misliyle karaktersizliktir.

halk sağlığı gerekçesiyle cezayı haklı bulan zevatı da samimiyetsiz buluyorum.