şükela:  tümü | bugün
  • gecen gun markette bir teyze, maskeyi cikartti, acik alana hapsurdu, maskeyi geri takti, oradan kosarak uzaklasmistim. (virusten kosarak kacilabiliyor mu bilmiyorum)
  • yapmayın böyle şeyler. gözlüklü insanlar var. 4,5 - 5 numara miyopum. gözlük buhar oluyor. önümü göremiyorum. kalabalık yerde değilsem ben de maskeyi indiriyorum. etrafımda insanlar yoksa niye o eziyeti çekeyim allah aşkına söyleyin...

ek: burun üstü teli olan maske kullanmam üzerine çok mesaj geldi ama gerçekten ben bu maskelerin satılma yasağından çok önce paramla maske ararken hiç telli maske bulamadım. zaten yasak sonrası başvurularıma henüz cevap gelmedi ama onlarda da bıraktım burun üstü teli, resim defteri sayfaları arasındaki kâğıtlardan daha kaliteli bir şey geleceğine inancım kalmadı.
  • maskeye, saça başa takılan güneş gözlüğü mualemesi yapan kişidir.

maskeyi takmışlar fakat çenelerine indirerek ağızlarını açıkta bırakacak şekilde topluma karışıyorlar. çok ilginç. balkondan bakıyorum ve bunlardan onlarcasını görüyorum sokakta.

anlayamıyorum. yani hiç maske takmayan adamla empati yapılabilir, ama bunlarla yapılamaz. zeka geriliğine sahip olmaları lazım, çünkü maske aksesuar değil, zaruri bir ekipman.

düzeltme: gözlük kullanan biri olarak gözlük kullananların sıkıntısından dem vuran yazar arkadaşa katılıyorum. onları tenzih ederim. ama entryde topluma karışanlardan bahsetmeme rağmen 'kimse yokken niye maske takayım' diyen aklı evvellere cevabım yok. onlara bulaşan virüs, coronadan daha vahim. kendileri de o virüsün yansıması olmuşlar.

eyyorlamam bu kadar.
  • maske bulmuştur. takdir ettim.

bizde hala maske yok.
  • çomardır.
    buyrun benim diyen de salak bir çomardır.
  • amaç maske takmak değil ceza yememek
  • babamdır. kendisi 4. evre akciğer kanseri. her hastahaneye gittiğimizde bu muhabbet girişte yaşanır. nefes almakta zorluk çektiğini anlatmakta hep zorlanır. bazen zorlar ağız burun kapatmak için ama boğulmanın eşiğine gelir. o nedenle kullanamaz.

bu ve benzer solunum sorunları olanlar haricinde şımarıklık ve sorumsuzluktur.
  • tam bir kıro hareketidir.

(bkz: çenesini siktiğim)
  • astım hastası olabilir.
    o kadar dar yerden nefes yetmiyor bazen. çıkarıp 1-2 dk nefes alası geliyor insanın, hemen sövmeyin.
  • günde 9 saat aralıksız maske takmak zorunda kalana kadar en çok ben kızıyordum bunlara. ama gerçekten de yakında kimse yokken kısa süreliğine soluklanmaya ihtiyaç oluyormuş. tüm gün maske takmak öyle markete giderken bir saat takmak gibi olmuyormuş. açıkçası ben yüzümün bu kadar terleyebildiğine 35 yıldır ilk defa şahit oluyorum. kulaklarımın arkası resmen yara oldu. maskenin tuhaf bir kokusu oluyor, resmen insanın genzine oturuyor. gün boyu maske değiştirip duruyorum yine de hep pis hissediyorum. zor yani.

keyfine maske çenede dolaşanları kınamaya devam ama.

şu illete bir çözüm bulsalar da eski hayatımıza dönsek keşke.