şükela:  tümü | bugün
193 entry daha
  • belki de haklıdır.

öğrenilmiş doğrularınızla saldırmayın insanlara.

maskeyle 1 saat dolaşan insanlar ölümcül seviyede karbondioksit soluyor. hele hele efor sarf edenlerin ciğerleri sağlıklarından çok şey kaybediyor.
  • benimdir. normalde yalnızca burnu açık dolaşacakken burnumda alınması mümkün olmayan bir kemik yüzünden ağzımdan nefes almak zorundayım. maskeyle nefes alınamadığı için de nefes almam için olmam gereken kişidir.
  • amaç maske takmak değil ceza yememek
  • üst solunum yolları hakkında fikri olmayan insandır
    bunun bir de burunda doğal filtre olduğuna inanan versiyonu var (bkz: maskeyle sadece ağzını kapatıp burnu açıkta gezen tip)
    olbildiğince uzak durulmalı her ikisinden de.
  • sadece ceza korkusuyla maske takan birey olabilir...
  • günde 9 saat aralıksız maske takmak zorunda kalana kadar en çok ben kızıyordum bunlara. ama gerçekten de yakında kimse yokken kısa süreliğine soluklanmaya ihtiyaç oluyormuş. tüm gün maske takmak öyle markete giderken bir saat takmak gibi olmuyormuş. açıkçası ben yüzümün bu kadar terleyebildiğine 35 yıldır ilk defa şahit oluyorum. kulaklarımın arkası resmen yara oldu. maskenin tuhaf bir kokusu oluyor, resmen insanın genzine oturuyor. gün boyu maske değiştirip duruyorum yine de hep pis hissediyorum. zor yani.

keyfine maske çenede dolaşanları kınamaya devam ama.

şu illete bir çözüm bulsalar da eski hayatımıza dönsek keşke.
  • hayvana şuraya işeme sıçma diyorsun bir müddet sonra anlıyor ve de yapmıyor. ama bu ve bunun türevlerine dil döksen nafile.
  • bu maske muhabbetine direnen ya da farklı konularda alabildiğine saçmalayıp cahilce dm atan yazarlara bakıyorum da istisnasız hepsi 18-20 yaş grubu. hele bunların bi de çaylak versiyonları var evlerden ırak. ki ben çaylakların eziklenmesine anlam veremezdim (kandırıldık)

ben böyle başlıkları seviyorum, gerizekalı turnusolü oluyor. tespit et, engelle. maske takmamayı savunanların diğer entrylerine bakarsanız zaten salaklıkları kendi içinde bir bütünlük gösteriyor.
  • gerizekalı cahil seri katil vs olduğumu öğrendim. gözlük takanlarda nasıl zor olduğunu, aatım koah gibi hastalıkları olanın nasıl zorlandığını, panik atağı tetikleme oranlarına bşr bakın sonra konuşun. maske karşındakinden ziyade ağırlıklı kendini korumak içindir. sonrasında kumaş maske takanlar istediği kadar taksın virüs o maskeyi otoban yapıyor çatır çatır geçiyor mikron değerlerinden ötürü. standart maskelerde ortslama %50 civarında geçiyor. n95 takmak gerekli ya da cerrahi maske. peşinden aşırı maske kullanımı mikropu ve karbondioksit solunumunu arttırıyor ki buda yarardan çok zarara sebep oluyor. ayrıca bu kadar hassas olan arkadaşlar anladığım kadarıyla her dışarı çıkmadan sonra üst başı komple yıkıyor ve duşa giriyor yoksa az da olsa öyle bulaşma riskide var. ayrıca kız kardeşim ne yazık ki korona oldu ve aynı evde karantinasaydık. bize geçmedi. beslenme ve gerçek gerekli sterilizasyon ve mesafe kurallarını kullandığımız için. aramaya (googlamaya) inanın araştırın. sonra gelip ithamda bulunun.
  • benim bu. sadece kapalı alanda maskeyi yüze geçiririm. açık havada bulaşacağını zanneden kişi bir zahmet evden çıkmasın.
330 entry daha