• havaların ısınmasıyla birlikte daha çok göreceğimiz insan tipidir. ben gülüyorum bunlara. hatta durun güleyim. ahahhahaha.. maske kullanmak gerçekten zahmetli iş yalnız. pandeminin bize öğrettiği şeylerden biri de bu. gözlük taksan buharlanıyor. çıkarsan bi türlü. velhasıl o sıcaklarda nasıl dolaşıcaz ağzımız burnumuz kapalı bir halde kara kara düşünüyorum. zaten hiç sıkıntıya gelemem. yalan değil, çevrede kalabalık yoksa, kapalı bir ortamda değilsem ben de yapıyorum bu hareketi. mal ya da kıro ya da engelli değilim. spastik falan da değilim. normal bi insanım. kendim de söyleniyorum ne faydası olacak çeneye indirince maskenin diye ama çok sıkıntılı kullanımı. bunun bir üst versiyonu da maskeyi tek kulaktan sallandıranlar. kabul edin komik milletiz.
  • restoranlar açıldığına göre ne yapması beklendiği anlaşılamayan bir insan tipidir.
  • maskeyi ağzına indirip burnunu açıkta bırakan insan ile ölümüne kapışacak insandır
  • az önce gelen kurye çocuğu apartmana girerken balkondan izledim maske boğazındaydı. apartmana girdi yukarı çıktı dürbünden izledim hala boğazında, kapıyı açtım siparişi alıp ödeme yaptım gitti ve hala boğazındaydı. ee kardeşim kolye niyetine mi takıyosun onu sen. tamam takmak istemiyosun ama bari kapıya çıkınca tak ben kapıya çıkarken takıyorum görünce hiç mi aklına gelmiyor anlamıyorum. anormal bi rahatlık var insanlarda bu vaka sayısının 15-20 haziran haftası artmaması mucize olur
  • oksijen alıp karbondioksit verildiğinden; kabondioksitin içeri doğru, yani beyine ve akciğerlere gidip kendisine zarar vermesini istemiyor oluşundan yapıyordur bunu.
    dolayısı ile maske takmak zararlıdır. zararlı olan bir şeyden de fayda gelmez.

maskeler aşağı.

medyada görünmeyen, gösterilmeyen doktorların konu ile ilgili görüşleri

ayrıca diyelim ki fürüs var. bu fürüsü maskenin engelleyemediği de söyleniyor videoda. yani fürüs, çok ama çok küçük; maskenin içinden rahatlıkla geçebiliyor.

allah allah yau. birileri bizim aklımızla alay mı ediyor?
  • aynı evden çıktığım kişilerle beraber isem ve çevremde 1,5 metre içersinde kimse yoksa maskem çenemde durabilir. arabada da takmak zorunda değilim. mantıklı olalım.
  • ölümden değil polisten korkan insandır.
  • iq'su yerlerde olan insandır.nefesin kıçtan ya da ağızdan değilde burundan verildiğini kaç yaşına gelmiş olsada hala idrak edememiştir.
  • sorumsuz insandır. moda sahilinde sosyal mesafeye uymadan dans etmiş olabilir.
  • haklılık payları vardır. (bkz: maske zorunluluğunun kaldırılması gerekliliği)
hesabın var mı? giriş yap