• kürekle yapıştıracan hemen abi insanlar miye anlamıyor sadece kendini ilgilendirmiyor bu olay.
  • hayvana şuraya işeme sıçma diyorsun bir müddet sonra anlıyor ve de yapmıyor. ama bu ve bunun türevlerine dil döksen nafile.
  • normalde çok sinirlenirdim böyle şeylere ama artık umursamıyorum. sanki sinirlenmek için yer arıyoruz gibi takmazsa takmasın hem sinirlenince insan kortizon salgılıyor, böyle olunca koronaya yakalanmak daha kolay oluyor. benden tavsiye takmayın sinirlenmeyin.
  • hava sıcak hava nemli maskesiz nefes almanın zor olduğu zamanlarda bir de maske ile nefes almak zor kabul ancak ortada bir de bir türlü bitmek bilmeyen salgın bir hastalık var.
    anlı şanlı koca koca profosörler toplumun karşısında çıkıp maskenin tedbir olduğunu söylüyorlarsa bu insanlara inanacağız ve bu maskeyi takacağız. şöyle böyle demeye oturduğumuz yerden bir tarafımızdan racon kesmeye gerek yok. ortada böyle bir salgın var pamuk maskeyi ağzıma burnumuza takmaz ise o pamuğu ya bize tıkayacaklar yada bir sevdiğimize pamuk tıkılmasına vesile olacağız.
    evet bu maske beni de bunaltıyor üstelik sigara da içiyorum. dışarıda isem bunaldığım vakit yada sigara içeceğim vakit insanlardan uzak bir köşeye geçiyorum sigaramı içip soluklanıp o maskeyi daha sonra gözümün altına kadar çekip yoluma devam ediyorum.
    şimdi maskeyi çenesine indirip gezenler ağzının üstüne kürekle vurulacak insanlardır. hayatınızda bir kez insan olun insanlığın bir gereği olarak laftan anlayın.
  • gerizekalı cahil seri katil vs olduğumu öğrendim. gözlük takanlarda nasıl zor olduğunu, aatım koah gibi hastalıkları olanın nasıl zorlandığını, panik atağı tetikleme oranlarına bşr bakın sonra konuşun. maske karşındakinden ziyade ağırlıklı kendini korumak içindir. sonrasında kumaş maske takanlar istediği kadar taksın virüs o maskeyi otoban yapıyor çatır çatır geçiyor mikron değerlerinden ötürü. standart maskelerde ortslama %50 civarında geçiyor. n95 takmak gerekli ya da cerrahi maske. peşinden aşırı maske kullanımı mikropu ve karbondioksit solunumunu arttırıyor ki buda yarardan çok zarara sebep oluyor. ayrıca bu kadar hassas olan arkadaşlar anladığım kadarıyla her dışarı çıkmadan sonra üst başı komple yıkıyor ve duşa giriyor yoksa az da olsa öyle bulaşma riskide var. ayrıca kız kardeşim ne yazık ki korona oldu ve aynı evde karantinasaydık. bize geçmedi. beslenme ve gerçek gerekli sterilizasyon ve mesafe kurallarını kullandığımız için. aramaya (googlamaya) inanın araştırın. sonra gelip ithamda bulunun.
  • canım ülkemde bolca bulunan insan türü.
  • çevremde kimse yokken gerceklestirdiğim eylemdir.
    o2 israfı vs. yazan arkadaşlar. umarım kullandığınız cerrahi maskelerin 2, n95 maskelerin 8 saat ömrünün olduğunu biliyor ve ona göre kullanıyorsunuzdur. aksi taktirde burda duyar kasmanin luzumu yok
  • benim bu. sadece kapalı alanda maskeyi yüze geçiririm. açık havada bulaşacağını zanneden kişi bir zahmet evden çıkmasın.
  • ben de coronavirüs var diyecek hatunu çamaşır suyu ile yıkayıp mis gibi oldu diye siker lan bu millet. maske çeneye inmişmiş derde bak amk
  • açık havada, etrafında kimse yoksa, doğru olanı yapıyordur. maskesini sadece kalabalıkta ve kapalı ortamda takıyordur. o da 3 katlı standart cerrahi maskedir.
    söz konusu virüsün zarflı bir virüs olduğunu, açık havaya, uv ışına, kuruluğa ve hatta hava akımına aşırı duyarlı olduğunu biliyordur.
    alınan sözde önlemlerin de çoğunun aslında insanların psikolojik olarak rahatlaması için alınan boş önlemler olduğunun farkındadır.
hesabın var mı? giriş yap