şükela:  tümü | bugün
  • maskeyi çene aparatı olarak kullandığı yetmezmiş gibi bir de durmaksızın konuşurak ortama yavru virüslerini yayan insandır
  • bir bez parçasının virüsün bulaşma ihtimalini %70 azalttığını bilmesine rağmen; her konuda olduğu gibi bu konuda da aklı ile değil primitif reflekslerle hareket etmiş varlık olma ihtimali yüksek şahsiyettir.
  • evet hatta orospu çocuğudur.

seri katil diyen mi dersin kul hakkı yiyen mi dersin her şey var başlıkta. yine abartılı suserler yığılmış.
  • gözlük kullanırken maskeyi taktığımda gözlüğün camları buğulanıyor ve önümü göremiyorum. gözlük kullananlar ya gözlüğü ya da maskeyi takmayacak. ikisi aynı anda yürümüyor
  • maske taktığımda başta şu salakça şey olmak üzere ve benzerlerini yapmamak için elimi yüzüme dahi götürmemeye çalışıyorum ama hele sıcağın iyiden iyiye arttığı şu günlerde bildiğin çenenim altından dönercinin kolundan dürümün içine damlayan ter gibi su akıyor resmen..

durum bu haldeyken çene altına taksam o terler kim bilir neremden akar artık. *
  • rahatsız etmediği için hep maske takılı gezen biri olsam da anlayabildiğim insandır. kapalı veya kalabalık ortamlarda takılması gerekir, ancak sokakta tek başınaysa ve rahatsız oluyorsa geçici süreliğine indirmesinden rahatsız olunmamalıdır.

yine “maske hiçbir şey yapmıyo yeaaa” aptalları gelmiş. kimse size “yüzde yüz koruyor” diye bir şey demedi. yüzde on korusa da yüzde beş korusa da önlemdir bu önlem. o küçük kafalarınızı çok zorlamayın.
  • etrafımda insan yokken yapıyorum bunu. ama biri yaklaşırsa hemen takıyorum. başka türlüsü mümkün değil kesinlikle zararlı
  • annem ve babamdır. ekşi sözlükten gerizekalı, seri katil ve oksijen israfı olduklarını öğrendim.e

neden böyle yapıyorlar dinle bi. şu günlerde burası 40 derece sıcaklıkta. üstüne fabrikalarda sıcaklık daha da yüksek. onlar da ülkenin büyük çoğunluğu gibi işçi, asgari ücretle çalışıyorlar. annemin çalıştığı bölümde 14 kişide bu virüsten çıktı. ona rağmen bu fabrika tam gaz çalışmaya devam ediyor, sokağa çıkma yasaklarında bile çalışıyor. virüs şüphesi olanları fabrika test ettiriyor. kimse şüphelenmesin diye taksiyle getiriyorlar negatifleri ambulanssız. bu kadar büyük riskin olduğu bi alanda tek maske değil iki maske takmak zorundalar. bu işler dayanılmaz hale geldikçe maskesini indiriyor.

işçinin canının değeri yok bu dünyada.

neyse. amına koyduğumun çok bilmişleri klavye başında sağa sola saldırıp birilerini gerizekalı ilan etmeye falan devam edin.
  • buyrun benim.

herkesin sikinde olmak zorunda değil sizin korkularınız. çok rahatsızsanız takın maskenizi dolaşın keyifle. size ne?
  • maske fasistlerini başlığa toplamış insan tipidir. aylardır halka, gripten hallice, 99% asemptotik semptom gosteren bir virüs için, korku pompalaniyor. sokağa çıkma yasakları, para cezaları. bizim asosyal sivilceli otuzbirci bir eksicilerimiz yasak, maske çığırtkanlığı yapıyor. ulan sen evden dışarı çıkmıyorsun diye herkes evde oturmak zorunda mı sığır. eylülde okullar acilacak, got kadar sınıflarda maskeyle ne kadar korunulabilecek? şu aptal surecten dolayı gencligimin en güzel zamanları heba oluyor. bu arada heryerde maske zorunluluğun tek sebebi, devletin bakın biz maskeyi zorunlu kıldık ama süreç zayiflamiyor tek sebebi sizlersiniz diyebilmek. virüsü bu kadar onemseseydiler 1 haziran'da bir anda her yeri acmazlardi. ama sıçtık bari maskeyi extreme bir şekilde zorunlu kılalım ki suç bize kalmasın dusuncesindeler.