• varoşluk nişanesi.
  • ulan kurallara uymamak için gösterilen şu dirence bak alüminyum.
  • yani şu salgın muhabbetiyle ilgili herşeyi anlarım da bunu anlayamam valla. yahu bunun mantığı nedir? o maske kolda ne işe yarıyor? çenene tak, alnına tak ama koluna niye takıyorsun? hadi açık ortamda maske takmıyorsun onu anladık, kapalı ortama girdiğinde ne yapıyorsun? o pis ellerinle maskeyi kolundan çıkarıp öyle mi takıyorsun? ulan işin hijyen, sağlık, sosyal sorumluluk kısmını geçtim pratik ve mantıklı değil en başta. şu maskeyi koluna takan biri varsa izah etsin bana şu durumu valla.
  • son zamanlarda sıkça görmekte olduğum eylem. bilmiyorum bizim yaşadığımız semtte mi böyle yoksa genel bir akım mı başladı acep?
    maskeyi bileklik veyahut ter bandı gibi kola dirseğe kadar takıp öyle dışarıda geziniyor insanlar. maskeyi çene altında kullanmaktan sonra yeni bir boyut getirmiş yurdum insanı.
  • bizim orda dikiz aynasına takıyorlar
  • havalar daha da ısındıkça hiçbir uzvunda olmayacak o maske diye düşünüyorum. insanlar sıkıldı. sürekli maske takıyorum ama birkaç gündür ben de sorguluyorum "yaşamak bu mu" diye.

6 aydır görmediğim ailemin yanına gitmeli miyim diye günlerdir düşünüyorum korkudan ve hala kararsızım ki hiç böylesi uzun bir ayrılığımız olmadı. risk grubundalar ve üç aydır da evden dışarı çıkmadılar ama böyle, sadece her gün telefonla da nereye kadar, bilemiyorum.

halihazırda yeterince ölmüş gibiyiz zaten. bu da yaşamak değil.
  • bugün sol koluna siyah maske sol koluna beyaz maske takanı gördüm. beşiktaşlı heralde dedim. ama böyle bir akım varmış demek.
  • maske yavaş yavaş aşağı iniyor, erotizm hat safhada.
  • sikime takarak artırdığım akımdır.

(bkz: maskeyi sikine takmak)
  • bir maskeyi tek kulakta sallandırmak değildir.
hesabın var mı? giriş yap