122 entry daha
  • arkadaşlar pasif bir intihar yöntemi arıyorsanız rahatlıkla bunu deneyebilirsiniz.

mümkün değildir. hiç açmayın salonları daha iyi.
  • yürümek bile belli bir süre sonra bunaltıyorken spor bayıltır sanırım. zorlu bir tecrübe olacaktır.
  • mallıktır. efor sarfedip terliyorsan bir de hayırlı olsun.
  • zaten çenenize takacağınız maske için ne tatava yaptınız.
  • akciğerde bül blep falan yoksa patlamaz.
    spor esnasında oksijen ihtiyacınız artacağı için maske ile doğru düzgün nefes alamaz koroner arterlerde darlık, hipertrofik kardiyomyopati yada kardiyak aritmi var ise kalp krizi geçirir ölürsünüz.
  • gerçek bir sporcunun asla yapmayacağı eylem. çünkü gerçek sporcu performansını ve sağlığını önemser. bunları engelleyebilecek riskleri de bilir. bilmiyorsa araştırır. scholar google’da tonlarca bilimsel makale var. “100 tekrar kol çalışayım, 50 tekrar göğüs çalışayım, makinede squat yapayım, biter bitmez de proteini çaktım mı benden iyisi yok” mentalitesinde bir sığırsanız “ne olacak yaa” diyebilirsiniz.

maske ile antrenman yaparken hipoksi ile ölmeseniz dahi asla gerçek performansınızı sergileyemeyeceksiniz. daha az oksijen alacağınız için hatta bir miktar karbondioksit de soluyacağınız için normal performansınızı %60-70’i ile belki çalışırsınız. bakın belki diyorum. düşük performans da önemli değil diyelim, bir de şuna bakalım öyleyse:

şahsen normal zamanlarda 160 kilo squat yaparken kendimi maskeyle 100 kilonun altına bile sokmam. hipoksinin getirebileceği olası bir baş dönmesi, sersemleme durumu en iyi ihtimalle barı düşürüp sakatlanmama neden olur. maske ile yüksek yoğunluklu iş yapmak zararsız olsaydı futbol maçları da maskeyle oynanırdı. umarım bunun bilincinde bir spor bakanımız vardır.
  • korona öncesi maskesiz nefessiz kalıyordum sert idmanlar da, maskeli hiç yapmamam evde yaparım daha iyi
  • koronavirüs'ün yapamadığını kendi eliyle yapmaktır.
    canınıza kastınız varsa buyrun deneyin.

(bkz: yağmurdan kaçarken doluya tutulmak)
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap