şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dinamikleri kestirilemeyen ve mütamadiyen yakalanılan trafik sıkışıklığı. köprü trafiği sizi etkilemiyorsa, e5 trafiğidir, o da değilse herhangi bir yerde kaza olmuştur, o da değilse metro inşaatı nedeniyle kesin bir yerlerini kesmişlerdir, o da değilse keyfimiz öyle gelmiştir kapanmıştır.
  şurayı da geçersek açılacak abi durumunun 1 kilometre içerisinde 2-3 defa söylenebileceği gazap yoludur.
  bu kadar plaza insanı aynı anda yola çıkarsa kaç saatte eve giderler havuz probleminin çözümsüzlüğünün göstergesidir. metro inşaatının bitmesini sabır ile bekliyoruz.
  (bkz: ölmez sağ kalırsak)
 • sabah 8-9 arası berbat, aksam 18:00, 19:30 arası adeta felc olan sıkışıklık. akılalmaz bir sekilde 1 senedir aynı sekilde devam etmektedir, bununla ilgili yeni bir duzenleme de yoktur.

  her gun saatlerce o trafigi ceken insanlar yetkilileri cok guzel sekilde anmakta, hic kufur felan etmemektedir.

  bunun baslıca nedenleri;

  aylardir bitirilemeyen metro calısmalari,
  üst gecit calısmalarinin iki de bir baslanıp tekrar sokulmeye calısılmasi,
  zamansiz ve kontrolsuz calısma,
  yetersiz denetleme.

  edit: bu trafik ciddi anlamda sıkıcı, kimsenin basina gelmemesi istenilen türden bir durumdur.

  allah dusmanimin basina vermesin temennisi felan kurarlar ya, o turden.
 • 50 tane metro hattı, 129 tane üst geçit yapılsa da, aynı zamanda 250238 tane plaza yapıldığı için aynı yerde insanların bitmez çilesi olacaktır.
  (bkz: yok artık)
 • başlıca sebeplerinden bir diğeri de; istinye park isimli daha inşaatı bitmeden umuma açılan alışveriş merkezidir...

  (bkz: #11340357)
 • istinye civarında oturan bir insan için sosyofobi geliştirme nedenidir. insanı hayatından bezdiren bir şehircilik rezaletidir. ama daha bu başlangıç, mashattan açılınca neler gelecek başımıza onu düşünün.
 • tek nedeni ulaşım altyapısı hazırlanmadan, "küçük amerika oluyoruz, new york oluyoruz helelöleöey" denerek birbiri ardına dikilen gökdelenlerin, ultra teknolojik rezidansların ve alışveriş merkezlerinin yarattığı insan yoğunluğudur. her ay yeni bir gökdelen dik, sonra "aa tıkanıyo ama burası şuraya yeni bi kavşak yapalım" de. 150 şeritlik yol yapsalar ne faydası olacaksa bu saatten sonra.

  tek çözümü metronun bir an evvel bitmesi için dua etmektir.
 • 2006 yilinda istanbul trafigine yeni katilan 500.000 aractan payini alan bolge.
 • istanbul'un dort bir yanina sacilmi$ radyoaktif trafik esintisinin merkez kaynagini olu$turur.
 • insanın ömründen çalan keşmekeştir...anadolu yakasından sabah 7 civarında bindiğin serviste 9 civarı gözünü açıp hala levent'te olduğunu farkedip gündüz gözüyle kabus yaşamana sebep olandır...düşündükçe insanı ürpertir öyle ki bazen işten çıkasınız gelmez o hengameye dahil olmamak adına ama kaçışı yoktur bi yerden illa ki düşersiniz içine
 • uzerinde hicbir iyile$tirme cabasi yapilmadigi gibi, her gun daha da kotuye goturmek icin efor sarfedilmektedir.

  once sanayi kav$agi cali$masi surdu aylarca, sonra mashattan'in in$aatina ba$landi, sonra metro yapilmaya ba$landi, sonra ayazaga kav$agi yapildi ve son olarak istinye park cevresini mahvetti.

  edit: 2007 yazinda bir ara tem kav$agini da kapattilar, onu unutmu$um.