şükela:  tümü | bugün
 • everton'ın 2016/17 sezonu premier lig piyasasına sunduğu 1996 (19) doğumlu, sağ bekte de oynayabilen çukulata renkli genco stoper.

  ingiltere 1.lig (3.lig) takımı barnsley'in altyapısından çıkıp, 2015/16 sezonu başında 1,4m €'ya premier lig takımı everton'a geçti. everton geçen sene (2015/16) oyuncuyu hiç bir yere kiralamadan kendi altyapısında yetiştirdi. bu sezon (2016/17) ise sezonun ilk ayında (ağustos 2016) seamus coleman'ın sakatlığından doğan fırsatı ganimet bilerek, premier ligde üst üste 3 maça sağ bek olarak çıktı. everton'un yeni teknik adamı ronald koeman kendisine bu kadar tecrübenin yeterli olduğunu düşünmüş olmalı ki, şu ana kadar (7. hafta) bir daha takımda gencoya görev vermedi.

  şimdilerde tekrardan gölgelere çekilse de, bu genç kardeşimizin geleceği parlak olacak gibime geliyor. lakin sağ bekte seamus coleman kalitesindeki bir oyuncu ağır sakatlık geçirmeden ya da başka takıma transfer olmadan kendisinin oynamasının imkansız olduğu bir gerçek. stoper mevkisinde ise yavaş yavaş yaşlanmaya başlayan phil jagielka'nın yerini doldurabilirse gelecekte önü açılır.

  ------------------bonus----------------------

  (bkz: 2017-18 ingiltere premier lig genç yetenek listesi/@ceyar i kim vurdu)

  ------------------bonus----------------------