şükela:  tümü | bugün
 • büyük üstat' imzasıyla az once gerceklesmistir. türkiye yahudi toplumu ve ermeni patrikliği’nin ardından türk silahlı kuvvetleri’nin (tsk) suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik başlattığı barış pınarı harekatı’na bir destek de hür ve kabul edilmiş masonlar büyük locası’ndan (hkembl) geldi.

  su sekildedir:

  "hür ve kabul edilmiş masonlar büyük locası olarak; türk silahlı kuvvetlerimizin ülkemizin bekasını tehdit eden terör unsurlarına karşı suriye'nin kuzeydoğusunda haklı ve kararlı bir şekilde yürütmekte olduğu barış pınarı harekatının başarılı olmasını diliyor, kahraman mehmetçiğimizin görevlerini başarıyla tamamlayarak ülkemize dönmelerini temenni ediyoruz.

  ülkemize, topraklarımıza, insanımıza kasteden her türlü unsura karşı milli birliğimizin öneminin altını çiziyor, başta türkiye'miz olmak üzere tüm insanlar ve insanlık için barış ve huzurun gelmesini diliyoruz."

  https://tr.sputniknews.com/…nari-harekatina-destek/
 • (bkz: faiz lobisi ve şeytanın sus pus olması)

  açıklama bekliyoruz.
 • (bkz: masonların aslında iyi insanlar olması)

  artık ülkemizde ve dünyada yaşanan her kötü olay için şunları suçlamayı meslek haline getirmiş kimseler biraz akıllanır umarım.
 • bence masonlar ‘dilemek’le yetinmemeli; bizzat etkin destek de sağlamalı, sunmalı.
 • yıllarca ağza alınmayacak küfürler edilen masonların operayona destek vermesi.

  tek göz görseli ile insanları kalıplara sokan troller bu konu hakkında ne düşünüyor acaba.
 • nice delikanlılara 404 hatası verdirecek destek.
 • açıklamaya iyi ya da kötü demiyorum. bence mason locaları poltik tavırlar ortaya koymalılar hatta.

  hatta ypg'yi ve pyd yi terör tehdidi olarak gören bir devletin, tabi ki kuzey doğu suriyedeki kürt siyasi düzenini yok etmek istemesi de kendi içinde çok tutarlı ve mantıklı bir karar olabilir. hatta ve hatta buna işgal girişimi diyen abd ve avrupa birliğinin böyle bir yorum yapma hakkı yoktur. tamam.

  fakat kendileri "biz politikada yokuz " diyen mason locasının, bu metin ile yaptıkları açıklama çelişkili bir durum oluşturur kendi içlerinde.

  tanım: politik bir kurum olmamakla övünen hür ve kabul edilmiş masonlar büyük locası nın üstad-ı azam ı tarafından yapılmış , masonlukla çelişen açıklamadır.

  mason locası yöneticileri eğer temel kurallarında samimiyseler, ülkenin dış politikasıyla ilgili bir operasyon kararına da tarafsız kalmaları gerekirdi. çünkü , dış politika açısından isterse dünyanın en akıllıca ve stratejik kararı olursa olsun, "milli kurtuluş savaşı" dışındaki politik durumlarda, mason locaları tarafsız kalmaya yemin etmişlerdir.
  aman toplumdaki bazı politik odaklara şirin görünelim kaygısıyla yapılmış bir açıklama gibi geldi bana.
 • acaba yanlış yolda mıyız? diye düşündüren açıklamalardır.

  bilemiyorum altan bilemiyorum.
 • masanluğun gizliliği burdan gelir.
 • masonluğun ne olduğunu bilmeyen bazı kişilerin garipsedikleri destek.

  masonlar türkiye'de uzun yıllardır varlık gösteriyorlar ve kendi hallerinde insanlar birçoğu.