şükela:  tümü | bugün
  • yüzlerce yıldır sürüye bereket maceracının peşinde olduğu sırdır. aslı şudur sırrın. "zeytinyağlı yemeklere bir kesme şeker atarsanız daha leziz olur yemekleriniz". işte o yüzden kadınlar 33. derece pişik olamaz masonlukta. efemine gösterio bu sır erkekleri. yımışak gibi. bakın yemek yapmayı da biliyorum. beni alın onu bunu almayın. ahah ulen harbi bu yemek tariflerini girip girip "evde kalmış bu" filan diolar sora bana. o da enteresan di mi? "masonum ben masonum". böle gizli bi reklam filmi de var masonların.
  • küçük ayrıntılarda saklıdır.
  • - masonluğun büyük sırrı
    - senin de overlokçuluğun almış yürümüş hayati
    - teveccüh buyurdun sırrıcım..
  • bond cantalarin icinde olmayandir.
  • yahudilerle sabit bir örgüt bilmemne olmadığıdır.

aslında bu gayet aleni ama niyeyse bunu kimse bilmiyor ya da bilmek istemiyor.

ha tabii ba$ka sırları da var, geçen gün 33. kademeye gelmi$ bir mason söyledi, kime söylesem inanmıyor bu yüzden buraya yazmıyorum asdflkjhasdjg.
  • birçok masonun bilmediği sırdır. iddia edildiğine göre masonluğun en büyük sırrı simya denilen şeyin herhangi bir maddeden altın elde etmek değil, çeşitli yöntemlerle altından bir başka değerli ürün elde etmek olduğudur. ormus elementi sınıfına dahil olan altından muhtelif yöntemlerle elde edilen o şey ise mono-atomic gold yani kabaca beyaz altın tozudur.

konuyla ilgili ayrıntılı bilgi burada da mevcuttur;

(bkz: altın/#23408827)
  • yoktur.

günümüzde birçok sır ifşa olmuştur. bilgiye erişim, isteyen için meşakkatli değildir. ancak sır üstü sırlar vardır ki hiç bir masonun rüyasında bile tahayyül edemeyeceği hakikatin bilgisinden ilimler fısıldar. o sır üstü sırlar da yine hiç bir mason locasında kendini harcamayan insan-ı kamillerin makamlarından anlaşılabilir.
  • şeytana tapmalarıdır.