şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yapılacağı duyurulan serinin 4. oyunu. böylesi tutan bir serinin bioware cebini doldururken sonlandırılmayacağı belliydi, zira bilgisayar oyunlarında tutan bir seriyi devam ettirmek hem daha garanti hem de daha kolaydır...

  goo.gl/z6ysj

  açıkçası mass effect 3'ün kötü kurgulanmış sonları oyuncuların (ben dahil) tepkisini çekse de ilk oyunun hatırı ve oyun evreninin güzel tasarlanmış arka planı nedeniyle elbette bir göz atılacaktır. tabii oyunun hangi sonundan devam edileceği de merak konusu çünkü evrenden pek de birşey geriye kalmadı malum.

  son bir not; artık karakterimiz shepard olmayacak;

  http://goo.gl/bgxk5
 • ismi ve konusuna dair henüz pek bir ayrıntı verilmemiş olsa bile bir bioware çalışanı kendi blogunda yeni oyunun frostbite teknolojisi (bkz: battlefield 3) kullanacağını söylemiştir.

  http://blog.bioware.com/…ate-from-bioware-montreal/
 • ilk oyundan beri yaptıkları gibi "save dosyalarınızı saklayın" diyor bioware.
 • üçüncü oyunda "gönlünüze göre sikişin babalar" dediğimiz kroganların götümüzü tırmalayacağı hissine kapıldığım oyun.

  ee, reaperlar gitti, bakalım neyle uğraşacağız.
 • 2014 sonu 2015 başı gibi çıkması beklenen oyun.

  --- mass effect 3 spoiler ---

  savelerinizi saklayın dediklerine göre üçlemenin sonrasında geçecek oyun shepard'ın hikayesini bitirdiklerine göre aktardığımız save dosyaları evrenin ne durumda olduğuna karar verecek ve en fazla eski tayfamızdan birilerine rastlayabiliriz.

  tabi me3'ün sonunda 3 seçenekten birini seçmeyip senin kaosuna da senin yapacağın açıklamaya da diyerek dönüp velede ateş edenler save falan aktaramayacaklar (gerçi kimse bunu yapıp orda bırakmaz son saveden tekrar başlar) eğer binlerce yıl sonra yeni bir reaper döngüsünde geçmeyecekse bu durumda ancak liara'nın hazırladığı geleceğe mesaj taşıyan hologram'ı görebiliriz orjinal üçlemeden ki bunun olacağını sanmam ekstradan yeni ırklar, yeni karakterler, yeni bir evren yaratmakla uğraşmazlar sırf birileri farklı save aktaracak diye.
  --- spoiler ---
 • aaryn flynn abinin dediğine göre beraber geliştirildiği ve açık dünya olacağı kesinleşen dragon age inquisition gibi kendisi de açık dünya şeklinde gelebilirmiş.
 • save dosyalarını saklayın demiş olsalar da seçtiğiniz finalin dördüncü oyuna etkisi olacağını sanmıyorum daha doğrusu bu mümkün değil. çünkü oyun son save'ini crucible'ın önünde yapıyor finalden sonra herhangi bir autosave olmuyor ve oyun bitip main menu'ye döndüğünüzde ve resume dediğinizde cerberus base görevinin başına dönüyorsunuz. finale en yakın save'iniz crucible'da. neticede me 4'ün başlangıcı 3'ün finalinden bağımsız belirli bir başlangıçta olacaktır. ama umarım genophage seçimleri, quarian vs geth seçimleri 4'te etkin rol oynar.
 • alınan haberlere göre 2015' in mart ayında bizlerle bulaşacak olan shepard' ın olmadığı yeni serinin başlangıcı olan oyun için; sinematik bir tanıtım videosu hazırlanıyormuş. twitter' da oyunun geliştiricilerinin twitlerini şuradan görmek mümkün; http://nerdcoreinc.tumblr.com/…cs-for-mass-effect-4

  koca bir yıl var sözlük; umarım beklediğimize değer.
 • galiba bir prequel olacak ve first contact war'u anlatacak. süper olur lan.

  http://www.loadthegame.com/…ed-mass-effect-contact/

  edit: şöyle bir şeyler de denmiş, ona da hak verdim;
  http://www.cinemablend.com/…-contact-war-63874.html

  bir galaksi dolusu adam birleşip, reaper'lara girdikten sonra hepi topu 600'erden 1200 kişinin öldüğü 3 aylık bir savaşın hikayesi gazı kaçmış kola tadı verebilir. tanıtım trailer'ında hiç görülmemiş yerlere gideceğiz diyordu elemanlar, acaba samanyolu dışını kastetmiş olabilirler mi?