şükela:  tümü | bugün
  • zaman zaman güzel indirimler yakalayabileceğiniz alışveriş sitesi.

https://www.massdrop.com/
  • aklınıza gelebilecek envai çeşitte ürünün titanyumunu alabileceginiz site.
  • kampanya maillerini rahatsız edici sıklıkla gönderen site. yeter lan.
  • fazla kaliteli bir topluluğu var. insan siteyi gezerken kendini varoş gibi hissediyor. sırf "ulan insanlar ne kadar kaliteli şeylere ilgi duyuyorlar, ne güzel ilgi alanları var" diye hayran hayran geziyorum bazen sitede. kemer için, kamp çakısı için, tank şeklinde kameralı robot için, kaliteli puro götü kesme aparatı için, aşırı kristal ötesi ses veren ses kartları ve monitörler için, vs vs adamlar her şey için kaliteye oynuyorlar.
  • corbett i s drop'una katıldım. ürün yaklaşık 10 günde elime ulaştı. kargo dahil 65 dolar olmasına rağmen gümrükten nasıl geçti bilemedim ama geçti. kutuyu açtığımda içinde bulunması gereken usb ve aux kablolarının olmadığını gördüm. müşteri hizmetlerine durumu yazdığımda "ya ürünü sizden iade alalım ya da size 15$ iade edelim" yazdılar. ya arkadaş bu nasıl bir kalitedir, nasıl bir güzelliktir? gözlerim doldu lan. (15$ iade aldım tabii)
  • gümrükten nasıl geçti bilmiyorum ama 38 dolarlık koss porta pro kulaklık sorgusuz sualsiz ve tertemiz biçimde elime ulaştı. daha pahalı bir şey olsaydı ne olurdu bilmiyorum.
  • iş modeli hem üretici hem son kullanıcı için oldukça mantıklıdır.

bir ürünün perakende satışı misal 100 dolar olsun, ve de bunu almak istiyorsunuz.

sitede önce oylama gibi sistemlerle talepler toplanıyor (veya üretici ile bağlantılara geçiliyor özel durumlarda). sonra üreticiye deniyor ki "x ürününden 2500 tane talep var, bunun perakendesi 100 dolar, sen kaç yaparsın", üretici de "1000 tane alınırsa 90 dolar, 2000 tane veya üstü alınırsa 80 dolar" gibi teklif sunuyor.

sonra massdrop site bu parayı fonlama gibi toplamaya başlıyor.

para toplandıktan sonra toplu olarak üreticiye gidiyor, ve üretici toplu olarak bu ürünleri üretiyor ve massdrop'a yolluyor. üretici de bu sayede 2500 tane ürünü kargolama derdinden kurtulup atıyorum bir konteyner içinde tüm lojistik sorununu tek seferde çözüyor.

bunun ardından massdrop anlaşmalı nakliye firmaları aracılığı ile ürünleri yolluyor.

eğer aceleniz yoksa, ve de ürün alacaksanız güzel bir kanal olduğunu söyleyebilirim, lakin dikkat etmekte fayda var, bazen aynı ürünler amazon, aliexpress gibi yerlerde nadiren de olsa daha ucuza çıkabiliyor.

son olarak, mekanik klavye sevdalılarının uğrak sitelerinden birisidir kendileri.
  • bu linkle kaydolursanız hesabınıza ilk siparişinizde kullanabileceğiniz 10 dolar geliyor:

https://www.massdrop.com/?referer=dt5yx7

not: amme hizmetidir, evet, referralli olsa bile birisi alışveriş yapmadan bana bir şey gelmiyor zaten.

--- spoiler ---

ıntroduce a friend to massdrop. they'll get $10 when they sign up, and you'll get $10 credit once they complete their first drop. only for new massdrop members.

--- spoiler ---

pilot metropolitan'ı piyasanın / amazonun yarı fiyatının da nerdeyse daha altına almamı sağlamış sitedir ayrıca. bugün elime geçti. çocuklar gibi şenim.
  • kontrol ediyorum urunlerin bazilari amazonda daha ucuz ya da cok yakin fiyatli olabiliyor, e haliyle burdan 1 aya ulasan bekleme surelerini goze alinca pek bir onemi kalmiyor esasen.