şükela:  tümü | bugün
 • muhtemel ac milan, eski cagliari teknik direktörü. 2008 - 2009 sezonunda italya'da yılın teknik direktörü seçildi. bu sezon tabii ki seçilemedi. italyan adnan sezgini galliani biraz da ucuz olması yüzünden allegri'yi tercih ediyormuş. yemin ediyorum adnan sezgin'e italyan pasaportu versen aynısını yapardı.
 • serie a da yılın menejeri olan teknik direktör. ancak milan tarafından dikkati dağıtıldığı için nisan ayında cagliari yle bağları kopmuştu. cagliari başkanı da galliani'nin ricasını kırmayıp tazminat istemediklerini açıklamış. resmi açıklama 3-5 güne gelir. milan da başarılı olamayacağını düşünüyorum.
 • kenarımın hocası.
  adam mason mudur, bop eşbaşkanı mıdır, tapınak şövalyesi midir nedir anlamadım. hayatında doğru düzgün takımda oynamasmış, hayatında üst düzey bir takım çalıştırmamış adam, koskoca ac milan hocalığına geliyor.

  arkası bayağı sağlam gibi. roma emniyet müdürü ve italya içişleri bakanı kankası olmasın ?!?
 • kendisi ac milan'ı şampiyon yapmak üzere.
 • bundan 10 ay kadar önce hakkında oldukça önyargılı yorumlar yapılmış teknik adam. bugün milan'ın elindeki kadrosunun da avantajı ile şampiyon olmasına ramak kalmıştır ama bildiğimiz gibi iyi bir takım olmak için sadece iyi bir kadro yeterli değil. massimiliano allegri, milan'a kazanma alışkanlığı kazandırmış ve bunu güzel futbolla süslemiştir. insan, keşke türkiye'de de büyük kulüpler genç ve yetenekli yerli hocalara * yönelseler diye düşünmüyor değil bu tarz başarıları gördükçe.
 • antrenörlük kariyeri 7 temmuz 2007de sassuolo'da başlamıştır. 4 yıl geçti ve milan' ın başına geldi.
 • yönetimin saçma sapan transfer politikası yüzünden istifa etmesine ramak kalmıştır. şimdi gitse bile ilk geldiği günden ben de dahil olmak üzere başarısız olacağı öngörülmüştü. ancak milan ile bir şampiyonluğu, bir italya süper kupası ve bir ikinciliği var. başarılı olmuştur bana göre.

  yönetim derken işte bildiğin adriano galliani keltoşu.
 • muhtemelen bu akşam işsiz kalacak olan teknik direktör.
 • ac milan'daki görevine bir an önce son verilmesi gereken teknik direktör.

  sezon ortası teknik direktör değişikliğini destekleyen bir futbol sever değilim. allegri'nin yaptığı işe de saygım büyük. iki sezon önce takımı şampiyon yaptı. ancak ac milan'daki görev süresi dolmuş durumda. ne sahada oynanan futbol ne de alınan sonuçlar tat veriyor. milan taraftarı da bu gidişattan bir hayli rahatsız. temel problem yönetimden kaynaklansa da allegri'nin elinde -ligde sıralama olarak milan'ın üzerinde yer alan- torino, cagliari, udinese, parma, catania ve atalanta kadrolarından daha iyi bir kadro var. lazio, roma, inter, fiorentina ve napoli kadrolarıyla da rahatça yarışabilir. juventus ise şu an italya'da çok ayrı bir konumda; onun bileğin bükmek çok zor. sonuç olarak milan'a 13. sıra hiç yakışmıyor ve bu takımın bu hale gelmesindeki belki de en günahsız adam. fakat değişiklik şart.

  (bkz: silvio berlusconi)
  (bkz: adriano galliani)
 • sonunda milan'ı hakettiği sıraya kavuşturan über teknik adam. stay with us allegri!

  not: bir zamanlar köy takımı diye dalga geçilen inter'i desteliyorum italya'da.