şükela:  tümü | bugün
 • aşağıdaki değerli bilgileri de içeren bir kitaptır.

  görme engelliler, kafa üstüne takılan bir kameradan dillerine yerleştirilen bir elektroda video görüntüleri göndererek dilleri ile görebiliyorlarmış. dağ gelinciği üzerinde yapılan araştırmaya göre, beynin tad alma, duyma ve görme korteksleri birbirinin yerine bağlansa bile bir süre sonra yeni bağlanan yerin özelliğini kazanıyormuş. örneğin, görme korteksine duyma sinyalleri gönderirseniz, görme korteksi bir süre sonra duyma korteksi gibi çalışabiliyormuş.

  sözün özü, okunması gereken bir kitaptır.
 • öğretmen olmadan öğrenmek kısmında kısmında anlatılanları daha önce düşündüğüm için kendimle gurur duydum. sıkı bir benzeşimciymişim de haberim yokmuş . insanın nasıl insan olduğunu anlamak için de okuyabileceğiniz bir kitap.
 • son derece önemli, mükemmel bir pedro domingos eseri. yapay öğrenme ile ilgili temel bilgilere bu eserden ulaşabilirsiniz. yeni başlayanların ufkunu açacaktır. akıcı bir anlatımı var.
 • pedro domingos'un yapay zeka üzerine ilginç edinimlerin yanında kapsamlı karşılaştırmalar sunduğu, içinde konu ile alakalı nitelikli kaynakçalar bulunduran, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik alanlarına meraklı, hatta bu alanda çalışmalar yapan her bireyin okuması gereken türden bir kitap.

  örneklenen algoritmaları iyi özümsemek için orta derecede mühendislik lisans deneyimi gerekli. e tabi biraz heyecan, biraz da merak.

  tanıtım bülteninden bir alıntı:
  "master algoritma tam bir entelektüel ziyafet olan yapay öğrenme devrimini anlama konusunda herkes için eşsiz bir rehber."

  http://palomayayinevi.com/…ilisim/master-algoritma/
 • içerisinde bayesçi ağları, karar ağaçlarını, destek vektör makinelerini ve naive bayes algoritmasını bulunduran kitap.
 • bu kitapta veri birliğinden bahsetmektedir. veri birliğinden kasıt facebook, google gibi şirketlerin kullanıcı profillerine ilişkin olarak kullanıcıların kendilerini savunmak amacıyla kuracakları bir oluşumdan bahsedilmektedir.

  tabi bunu okurken aklıma ekşi sözlük geldi. ekşi sözlük kullanıcılarının sayesinde para kazanması ve kullanıcılara uyguladığı olumsuz tavırlar konusunda düşünmek gerek.

  örneğin, galatasaray sözlük'teki yöneticiler anlamsız seviyede despot ve özgürlük tanımaz kişilerdi. çokça kişi orada yazmayı bıraktır. çözüm olark görülen bu. ancak ekşisözlük yine de içerdiği devasa bilgi dağarcığı nedeniyle ziyaret edilmekte olan bir internet sitesi ya da web2.0 dedikleri oluşum, adını siz belirleyin.

  (bkz: veri birliği) üstüne kafa yorulası bir kavram...