şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sözlükten uçurulmak, yüzlerce yazar tarafından engellenmek, sayısız küfür ve hakarete maruz kalmak ve linç edilmek pahasına açıyorum bu başlığı.

masterchef murat olarak bilinen murat özdemir, ünlü otellerde aşçılık yapan bir şefti.
    yemekteyiz programına katıldı, sunucu onur büyüktopçu tarafından final haftasında kovuldu.
    bir tv8 programı olan yemekteyiz'den sunucuya saygısızlık yaptığı gerekçesiyle kovulan murat özdemir, her nasılsa yaklaşık bir yıl kadar sonra başlayan masterchef kadrosuna seçildi ve akıl hastanesine uzanan süreç böylece başladı.

burada yapmamız gereken tek şey var: empati.

şu an hangimizin sırtına 300 kiloluk altından oluşan bir kaya konulması teklif edilse belimizin kırılacağına bildiğimiz halde kabul etmeyiz? kendimizi kandırmayalım, hepimiz "acaba" diye düşünürüz en azından, taşıyabilirim belki deriz. ki düşünme kapasitesi çok da gelişmiş olmayan bu adamın bu teklife hayır demesini beklemek komik olur.

murat özdemir, ruhsal bozuklukları olan, kötü bir çocukluk geçirmiş, aile kavramından uzak yetişmiş, çocukluğunda şiddet görmüş sıradan bir bireydi. acun ondaki rating potansiyelini gördü ve kendi sunucusu tarafından kovulan bu adamı masterchef kadrosuna dahil etti.
    herkesin bildiği üzere murat kovulana kadarki süreçte programı tek başına sırtladı diyebiliriz, pek çok kişi yalnızca onun için izliyordu.
    yılların kurt televizyoncusu acun bu adamın sırtına 300 kiloluk bir altın kaya yüklemeyi teklif etti ve murat da herkes gibi kabul etti.
    ardından bu altın kayayı bir anda murat'tan alınca murat da herkeste aşağı yukarı aynı biçimde görülecek korkunç bir bunalıma girdi.
    aylarca instagram'da, twitter'da, televizyonda hiç alışık olmadığı bir hayatın içinde hızla popülerleşirken bir anda başka bir rating hamlesiyle bütün kariyeri elinden alındı.
    muhtemelen zaten normal olmayan ruhsal yapısı iyice bozuldu ve günlerce sürekli alkol ve belki başka maddeler kullandı.
    ve en sonunda kendinde olmadığı apaçık ortada olan bir videoda kendi papağanına zarar verdi, acun'un askerleri başta olmak üzere bütün ana akım ve sosyal medya üstüne geldi ve yaşanan büyük lincin sonunda murat özdemir tımarhaneye kapatıldı.
    acun hayvanseverlik içeren bir tweet attı,
    birkaç paralı askeri hakaret eden gönderiler yayınladı ve acun'un rating planı kusursuz biçimde işledi.
    murat'ın etinden, sütünden, yününden yararlanan acun bu işten hiçbir ithama maruz kalmadan bir kahraman gibi ayrılmışken murat vatan haini ilan edildi.
    kapasitesi ve ruhsal durumu ortada olan bu adam, aylarca acun tarafından rating malzemesi olarak kullanıldı ve en sonunda kusursuz bir medya operasyonuyla hayatı elinden alındı.
    murat özdemir'i ne tanırım ne de bir kez görmüşlüğüm vardır, hareketleri, sözlerine zaman zaman gülmüş zaman zaman garip bulmuştum.
    ama bu adamın uğramış olduğu haksızlık bana gerçekten çok dokunuyor.
    umarım o tımarhaneden kurtulur ve en azından yarışmadan önceki sıradan hayatına geri döner.
    o papağanın ölümündeki tek ve yegane suçlu rating uğruna yapmayacağı hiçbir şey kalmayan acun ılıcalı'dır.
  • adam hayatının basından beri psikopat bi yaşantı geçirdiği için geçersiz bir önerme.
  • dikkat çekmek için öne sürüldüğünü düşündüğüm ifade.

açgözlülüğün bedelini, haksızlık ve empatiyle açıklamak onursuzluktur.

'şu an hangimizin sırtına 300 kiloluk altından oluşan bir kaya konulması teklif edilse belimizin kırılacağına bildiğimiz halde kabul etmeyiz?'

eğer 300 kiloluk altından bir kayanın altında ezileceğini bilmiyorsan, kusura bakma ama süzme geri zekalısındır. sen nasıl bir insansın da ezileceğini bile bile böyle bir teklifi kabul edebilirsin. bak bu 100 metrelik uçurumun tabanında 100 kilo altın var desek sana demek aşağı da atlarsın. 'hangimiz 100 kilo altın için 100 metreden atlamayız ki? öyle değil mi?

bir de başlarda aklı başındaydı diye savunmuş adamı. aklı başında bir insan rating için kendini harcamaz. yetenekliysen, sergile yeteneklerini. yok ben medya maymunu olacağım diyorsan da başına gelen her şeyi hak edersin. şurada sadece papağana üzülüyorum. bu tür ruh hastaları ne yazık ki çevrelerine maddi-manevi zarar veriyorlar ve kurbanlar yaratıyorlar.

bu arada denize o papağan düşse, ya da bu tür önermelerle gelen ya da murat özdemir gibi bir ruh hastası ya da onu sömürerek maddi kazanç elde eden bir insan düşse hangisini kurtarırsınız derseniz, tabi ki papagan. o kadar değersiz ve çöpsünüz.
  • korumaya çalıştığın adamın geçmişi bu hatırlatmak istedim.eski eşe taciz ve papağana şiddet bu kuş bu kadar korkuyorsa öncesinde var demektir şiddet.masterchef öncesinde bile böyleymiş bu adam. anladık ilgi çekmek istiyorsun ama yazıktır başka bir şekilde dene şansını.
  • benzer haksızlıklar zamanında hitler'e, mussolini'ye ve mao'ya da yapılmıştır.
  • ilgi orospusu birinin sikimsonik tespiti.
  • "artık yeter, dayanamıyorum" diyecek kadar derdin yoksa evrenin sana acilen "yeter" dedirtecek dertler vermesini diliyorum.

(bkz: gerizekalı)
  • gönderiniz 'tımarhaneden ekşisözlüğe başlık girmek' başlığına taşınmıştır
  • ooo troll mü o? alirim bi dal ;)

saka maka bi troll icin uzun tutmussun... "altin kaya“ dan sonrasını okumadim... durumuz yoktu okuyamadik diyelim.
  • (bkz: şimdi şuradan sessizce siktir olup gidebilirsin)

hak adalet anlayışını ve kafatasını bi kontrol ettirsen iyi olur delüüganlı.