şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
27833 entry daha
  • hyundai de yapılan çekim sonrası yapılan sempatik koreliler, ciciş bunlar ya, ne kadar mütevaziler yorumlarını yapan yazarlar 6 ay izmit hyundai fabrikasına düşerler de görsünler o güzel insanların gerçek yüzünü, sonra da görürüm ben onların pembe götlerini.

en son fabrika müdürü olacak koreli sempatiğin yaptığı baskı ve mobbingler yerel gazetelere kadar düştü de sonrasında gelen tepki üzerine elini ayağını toparladı, isteyen kocaeli yerel basında çıkan haberleri aratıp bulabilir kolaylıkla. diğerlerinin yaptıkları da bu arkadaştan geride kalır değil aslında.

ayrıca bu çekik arkadaşların fabrika önünde duran arabaların üzerine dolu, yağmur, kar yağmasın diye havaya attıkları bulut bombaları yüzünden alikahya semtinde uzun zamandır doğru düzgün yağış görülmemektedir. kore'de ya da başka bir ülkede aynı şeyi rahatlıkla yapabildiklerimi hiç zannetmiyorum çünkü adamın götünden kan alırlar, burada istihdam sağlıyor diye kimse ses çıkarmıyor maalesef.

kısacası bakmayın bunların böyle ciciş gibi sırıtmalarına, muhatap olan insanlara sorun anlatsınlar gerçek yüzlerini.

edit:
    çevreci hyundai
    sempatik ciciş koreli patronlar
  • esra'da tam molalarda ince uzun sigara içip ağzının kenarıyla sigarayı üfleyen kadın tipi var. kadın sigara molasının kendisine benziyor.
  • ayyuce'nin kilosu üzerinden espri kasılması pek hoş durmuyor, somer de mehmet de alaya alıyorlar.

kadınlık gururunu incitiyor olabilirsiniz kızın. usta-çırak ilişkisi centilmen olmanızı engelliyorsa orasını bilemem.
  • esra'nın da barbaros'un da çemkirmekte sonuna kadar haklı olduğu yarışma.

esra diyor ki: "ilk oyunda yaptığım yemek kazandı. furkan'la ayyüce sadece malzemesini doğradı. soğan doğrayan adam da yemeğin başarısına sahip çıkmasın bi zahmet" e haklı? ayrıca ikinci gün yapılan yarışmada hamuru karşı tarafta kaldı, o hamuru kullanan özgül kazandı. bunun adı talihsizlik. bugün kaybedilen yemekte de malzemede sıkıntı yoktu, pişirmede sıkıntı vardı. şefler üstüne basa basa söyledi hatta. buharda pişirilecekti ama haşlandı. kim haşladı? serhat. fatura kime kesildi? esra. kime kesilmeliydi? serhat olmuyorsa eray çünkü kaptan o.

barbaros da diyor ki: "bugün kaybedilen yarışma için neden haftalık değerlendirme yapıyorsunuz?" e o da haklı? orda dokunulmazlık oyununu haftalık performansınız iyi ya da kötü olduğu için oynamıyorsunuz ki? o gün yaptığınız yemekler kazanamadı ondan oynuyorsunuz. adam farklı kazandığı gün potaya gidecekti nerdeyse. ha çıkın deyin ki "ben haftanın son günü değil ilk günü de olsaydı elime fırsat geçince zaten seni yazacaktım" kabulümdür ama haftanın iki günü o günkü kazanan-kaybeden tabaklara oy verip üçüncü gün haftalık performans demeyin diyor. bunda yanlış olan ne?

ayrıca birkaç noktayı daha netleştireyim. eray'a kinci diyen hayatında kinci insan tanımamıştır. bu çocuk kinci falan değil, bildiğin ilgi budalası ergen. beni konuşun, benden konuşun, benle konuşun diye yapmayacağı kepazelik yok. ama reklamlarda gördüğüm kadarıyla eleme oyununda esra'nın sinirlerini bozmaya çalışarak çok çok büyük bir hata yaptı. en son bana ve birçoğunuza göre yarışmanın en yeteneklilerinden biri olan barbaros aynı hatayı yaptığında esra barbaros'ün üstünden geçti resmen. adam son ikiye kaldı az kalsın eleniyordu.

velhasıl haftaya esra ve barbaros rüzgarları eser stüdyoda. seyredelim görelim*
  • spoilercı mavi takımda ikinci potaya gireni de bilemedi. gene patladı. eray ve ayyüce demişken, uğur ve esra çıktı.
  • yahu bu esra'nın şefler tarafından bu kadar pompalanmasını ben anlamıyorum. hamurişi ya da tencere yemeği değilse hiçbir şey çıkartamıyor bu kadın. üstelik kendisine söylenen hiçbir şeyi de kabul etmiyor, sürekli hadi yavrum hadi canım laflarına sarılıyor. yav bugün yanık yemek getirdi, yanık yemek ilk 3'e nasıl girer allah aşkına yahu. hayret resmen...
  • yarin ya tanya ya da sefa son ikiye kalir, elleri titreyen elveda der. ben tanya diyorum, sefa yine 1-2 kere bu potadan erken cikti yanlis hatirlamiyorsam. yalniz tanya hep bir batiran oldugu icin kurtardi. cekirge iki kere sicrar ama bu sefer gidiyon tanya.
  • neden kazanan tabak muhabbeti var anlamadığım yarışma. geçtiğimiz senelerde yoktu. oysa ki denklem çok basit. "seni ciddi rakip gördüğüm için iyi olmana ragmen potaya gönderiyorum" hem karşı tarafı da onore etmiş olursunuz.

serhat huy olarak çok benziyor bana. favorim hep eraydı ama serhat arada bırakıyor beni. yarışma başında yabancı olduğu ortamda sessiz sedasız işini yaparak takıldı ve çevreyi tanıdı. şimdi alıştı ve oranın has elemanı. eski ciddi somurtkan adam gitti yerine güleç, enerjik eğlenceli bir genç adam geldi. bu açıdan kendime çok benzetiyorum.

devasa bir aksilik olmazsa finalin barbi eray ve serhat arasında olacağı kesin gibi.
  • esra kafayı furkan'a takmış olabilir. furkan'ı kendince küçümsemeye çalışan "ıvır zıvır doğradılar" lafı, yaptığı tatlı kazanınca "artık ben de tatlıcı oldum!" diye sevinmesi vs. çocuğu dert edinmiş kendine, övülmesi, yarışmacıların saygı göstermesi ve sevmesi, takımlara ilk alınması, çoğu zaman potaya gönderilmemesi filan kadın bilendikçe bilenmiş galiba. ondan iyiyim ben, herkes görecek moduna girmiş. adjfkflf
  • esra vallahi bezdim senin her naneye 1 saat cevap vermenden ya. bir delikanlı çıkıp canım seni yazmak istiyor desin lütfen ya.
33 entry daha