7332 entry daha
  • acun’un arkadaşı kontenjanından katılan guzide’nin yemekleri çalışarak geldiği çok belli olan yarışma.

tamam kendini geliştirmiş, ders almış olabilir bu süreçte ama daha geçtiğimiz haftalara kadar ağlaya ağlaya yarışan guzide bu hafta güle oynaya yarışıyor. ayrıca şefler de resmen güler yüzle yaklaşıyor kadına diğerlerine kaplan gibi atlarken.
  • belki sol elindeki üç parmağını mesleğin uğrunda vermiş, bunca yıl usta-çırak ilişkisi içerinde belirli bir yere gelmiş, dünya çapında yarışmalarda sıralamaya girmiş olabilirsin mehmet şef ama bu kırk altı yıllık koca hayatında hâlâ bir insana insanca davranma konusunda kendini geliştirememişsin.

gerek tarzın gerekse başarılarınla iyi olabilirsin, somer şef. o yüzden sana diyecek bir şeyim yok.

kişiliğin, becerin, mesleki başarıların ve en önemlisi insanlara tavır olarak sen gönüllerde baş tacısın danilo sef!
  • o fazla gördükleri safranı ekin veya alican yapsa ters düz ederlerdi ama güzide yapınca tatlı tatlı 7'yi veriyorlar. ayrıca güzide'nin, çok değil 2 hafta önceki güzide'yle alakası yok. ya dışarıdan ders alıyor ya da yapacakları tabakları önceden biliyor. bir yarışmacının bu kadar kısa sürede bu kadar fazla değişmesi çok garip.
  • turabi amerikada ki yarışmayı kazandıktan sonra bazı açıklamalar yapmıştı. kazananlar alnının akıyla kazanmıyor, lobi yapıyorlar, kuyu kazıyorlar, adam satıyorlar ve para bayıyorlar. neden bilmiyorum bu yarışmayı izleyince o aklıma geliyor son zamanlarda. ne diyelim, hayırlı işler.
  • evet el lezzeti çok güzel olabilir ama kimse bana yeşil ekmeğin üstüne havyar koyulmuş tabağın şimdiye kadarki en güzel tabak olduğuna inandıramaz. alican’ında bu kadar ezilmek hakkı değil. birini göklere çıkartırken diğerini dibe sokmayın, insaf...
  • buradaki yavşakların güzideye bu derece yakmasını iki sebebi var. birincisi başörtülü olması ikincisi zengin olması. bu iki sebepten biri eksik olsaydı kesinlikle herkesin favorisi olurdu. iyi bir insan çünkü. başörtülü olup fakir olsa acırdınız çünkü fakir başörtülü seversiniz. başörtülü olmayıp zengin olsaydı bunu da normal kabul eder lafını bile etmezdiniz. bu derece yavşaksınız. şimdi türlü iftiralar ve hayallerle bok atıyorsunuz. söylemiş olabilirim ama tekrar edeyim "yavşaksınız".
  • gereksiz yere sürekli "eveeet şeeef" diye bağırılan popüler tv programı.
  • güzide için birşey yazacağım .. 14 yarışmacı seçilirken ,3 lu eleme bolumlerinde guzide nin olduğu gruba gelen eleme yemegi eksili köfte idi. ve güzide o elemede 1. olarak son 14 e kalmıştı. daha sonra ki programlarda ailelerin geldiği ve sorular sorulduğu bölümde , guzide nin en iyi yaptığı yemek sorulmuştu ablasına . ablasının verdiği cevap eksili köfte ...... son 14 yarışmacıları seçilirken bi yarışmacıya en iyi yaptığı yemek denk gelmesi tesadüf mu acaba ?? ben burada bi killandim.. evet güzide ciddi ciddi kayriliyor. yeteneği olabilir tamam ama o kadar da değil ...
  • masterchef türkiye'nin aslında kocaman bir kurgu olduğunu keşfettim. son dört yarışmacı farklı dört kurgusal karakteri temsil ediyor.

güzide programın mary sue karakterini temsil ediyor. hiç mutfak eğitimi almamış olmasına rağmen mutfağa dair ne varsa bir şekilde biliyor. bu kadar mükemmel ve rahatsız edecek seviyede güçlü olmasının mantık sınırları içinde açıklaması yok. şefler her zaman onun etrafında, balkon her zaman onu takip ediyor. güzide'nin elinden her iş geliyor, her yemeği en iyi şekilde yapabiliyor.

cemre programın dahi çocuk karakterini temsil ediyor. aşçılık yetenekleri ortalamanın çok ötesinde. fazla okumuş ve fazla nitelikli olduğu için işsiz kalmış. herkesin acaba nasıl yapabiliriz dediği en zor mutfak görevlerini en iyi şekilde yapabiliyor. şeflerden bile daha başarılı yaptığı tabaklar oldu, mutfakta sihirli elleri olduğuna şahit oluyoruz.

alican programda karakteri ve yakışıklılığıyla kahraman rolüne uyuyor. rakiplerine karşı her zaman sonsuz bir cesareti var. mutfakta zeki ve zor tariflerin altından kalkabiliyor. kaybetse veya elense bile bir şekilde yoluna devam ediyor çünkü bu programın kahramanı o.

ekin programın anti-kahraman karakteri. mutfakta üst düzey becerileri yok, ama istediğini başarıyor. alican'ı daha önce bir kere eledi. rezalet bir tabak hazırlayıp eleme adayı olduğu anda bile, rakiplerini elemek için iyi bir tabak çıkarabiliyor.
  • bugün ilk kez izleyip cemre ve güzide’yi asla samimi bulmadığım, alican konusunda emin olamadığım, ekin’i sempatik ve yetenekli bulduğum yarışmadır.
    cemre; fazla hırslı, gözü kararıyor bazen. fazla hırs kimseye yakışmadığı gibi kadınlara daha da yakışmamaktadır. bu özellik kesinlikle herkes tarafından görülmekte ve profesyonelliği konusunda şüpheye düşülmesine sebep olmaktadır.
    güzide; anladığım kadarıyla bu işe dair bir geçmişi olmayan, amatörlüğünü yeni atmaya başlamış ama kesinlikle overrated bir yarışmacıdır.
    alican; rengini belli etmeyen, işini iyi yapabilen ama sebepsiz çıkışları olan bir yarışmacıdır ve bu çıkışları kendisinin bir miktar geriye düşmesine sebep olmaktadır.
    ekin; davranışlarını diğerlerine göre daha samimi bulduğum, amatörlükten uzak ama yine de başarısını tam anlamıyla gösteremeyen bir yarışmacıdır. yine ilk izlenimime dayanarak daha önceki bölümlerde yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilecek hatalar yapmış ve olumsuz değerlendirilmiş ancak son zamanlarda kendisini ne kadar geliştirdiğini kanıtlamıştır.
    televizyon izlemiyor olmam kesinlikle sevindirdi, zira ben bunu izliyor olsaydım diğer bütün işlerim yarım kalırdı.
38768 entry daha
hesabın var mı? giriş yap