şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
15417 entry daha
  • keşkül fukara mevzusunu ilk defa duydum. osmanlı döneminde yine iyi imiş. saraydan halka saray tatlılarından veriliyor imiş.
    biz ise bu dönemde sarayın tatlılarını vergilerimizle ödüyoruz. saraydan halka ancak vergi iniyor.
    osmanlı dönemini de rejim şeklini de sevmem. o ayrı mevzu. sadece o dönemki saray ile bu dönemki saray rejimini mukayese etttim.
  • ödülün bile evde kullanılacak şekilde verilmesi net bir şekilde yarışmacıların evdeki hallerinin yayınlanması üzerine bir anlaşmazlık olduğunu gösteriyor.

koskoca acun medya evdeki yarışmacılara spor aleti bile tesis edemiyor ve ödül vererek isterseniz alırsınız diyor. survivor'la karıştırdılar galiba.
  • at çöpe mehmet şef ne kırıon bardağı öyle de biri elini kesebilir demedi deme.
  • keşkül’ü fukara; yoksul çanağı ya da fakir çanağı olarak bilinen, osmanlı mutfağından günümüze kalan bir yemek. keşkül farsçada çanak anlamına geliyor. özgül isimli yarışmacı tatlıyı cam bir kadehte sunuyor ve somer sivrioğlu isimli anadolu mutfağı üzerine restoran işleten ve kitapları bulunan uzman (!) jürimiz sunumu etkileyici buluyor.
  • çok erken sıkmaya başladı.
    hergun hergun artık baydı yeminle.
    izleyebilenlere kolay gelsin.
  • vay! yarınki program afyon’da, cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda.

ata’m, atalarımız..ruhunuz şad olsun. ne büyükmüşsünüz...

edit:duzeltme
  • aga yarışmayı falan siktir et de arada çıkan tanıtımda atatürk'ü görünce ciğerim yandı, eşşek kadar adam aglamamak için gittim yüzümü yikadim.
    normal bir ruh hali değil bu, psikolojimiz bozulmuş, manyak olmuşuz.
  • ertesi günün fragmanını gösterirken, danilo, ''çok özel misafirlerimiz var'' dediği anda ekranda beliren heriflere bak.ayak kokusu burnuma geldi amk.
  • danilo şef, hayat sana savaşı kaybettiğiniz adamların zafer bayramı özel programını sundurdu ya başka da birşey demiyorum.
15590 entry daha