şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
  • serhat hafta başında ben bundan sonra zayıf gördüğüm kişileri yazacağım kimse şaşırmasın, finalde kendime güçlü rakip istiyorum, dedi ve ebru’yu yazdı, kaptan düellosunu kazanmalıydın diye de uyduruk bir sebep sundu. bu hamlesiyle potaya yollanacak ismi ebru’ya bırakarak izleyicilerin gözünde ebru’nun nasıl bir oyuncu olduğunu potaya gitmekten korkup korkmadığını afişe etti, bu aslında tam barbarosluk hareket, helal stratejik reyize.
  • ebru'nun hala yarışmada olması masterchef'e hakarettir. kulislerle ve türlü oyunlarla yarışmada kalmak bu kadar kolaysa sistemsel bir sıkıntı vardır. gerçi orada hayranlıkla izlediğimiz şefler türlü muzipliklerle bize antin kuntin ürünler satmaya çalışıyor. hani ne bekliyorsak? *
  • yarışmacıların bıkkınlıklarının yüzlerinden okunduğu yarışma. muhtemelen ödül oyununu da elemanlar sussun da biraz daha çalışmaya devam etsinler diye koymuşlar.

uğurla alakalı durum da şu şekilde olacak yüksek ihtimal. eleman zaten potada, normal bir şekilde de elenecek pazar günü. diskalifiye twiti de bizim pazar günü izleyeceğimiz çekimden sonra atılmış. yani yarışma ortasında uğur’u alıp götürmeyecekler. ama kazandığı paraya el koyarlar net. sözleşmede kesin diskalifiyeyle ilgili bir madde vardır yedirmez o parayı acun.
  • son 8'e gelindiğinde dokunulmazlık oyununda eşit oy alma durumu varsa potaya giden yarışmacıyı kaptan değil, dokunulmazlığı kazanan yarışmacı seçmeli.
    gelecek oyunu yine mavi takım kaybederse ve dokunulmazlığı özgül alırsa, oylama serhat 2 oy, ebru 2 oy olur ve potaya gidecek yarışmacıyı yine kaptan ebru seçer ve serhat'i yollar.
    irem kanan ve program ekibi sosyal medya dedektifliğini bırakıp, yarışmanın bu gibi saçmalıklarına çözüm üretmeliler.
  • ebru'dan hiç hazetmesem de kadının kaba bir şekilde "ohaaa oğlum" demesiyle uğur'un twitterından ona buna ana avrat düz gitmesi, nefret suçu işlemesi arasında ilişki kurmak bariz haksızlık oluyor. ne alaka? ikisi arasında dağlar kadar fark var. "oha oğlum" kaba bir tabir olabilir, kulak tırmalayabilir ama kimseyi rencide eden, hakaret eden, terbiyesizlik yapan, nefret kusan bir tabir değil. cidden ne alaka yahu?

bir insanın eskiden twitter'ında yaptıklarından dolayı yarışmadan elenmesi tartışılablir tabii ama uğur twitter vs gibi bir alanda yazdıkları yüzünden cezalandırılan, "işini" kaybeden ne ilk ne son insan olacak. ekşi sözlük'de kaç kere gördük sosyal medya linçlerini, x kişisini işinden/pozisyonundan alsınlar türü mesajları o kişinin yazdığı, söylediği, yaptığı kötü birşeyden sonra? insanlar internetin kendilerine sınırsız özgürlük verdiğini, istedikleri gibi ona buna nefret kusup hakaret edebilecekleri ve herhangi bir şekilde ucunun kendilerine dokunmayacağını sanıyor ama çok yanılıyorlar. sen içindeki nefreti, kötü düşünceleri bu şekilde ortalığa saçarsan, ifşa edersen; onu gören biri de "ben senin gibi birisiyle bir gün daha çalışmam, yanında olmam" der, diyebilir. utanacağın, pişman olacağın saçmalıkları internette de yapmayacaksın.. yaptıysan da başına bir şeyler geldiğinde şaşırmayacaksın. gerçek dünyadan kopuk, istediğin gibi at koşturup sapıtabileceğin bir yer değil internet dünyası. orada yaptıklarından, sözlerinden de pekala mesulsün. aradan zaman geçse bile...
  • ayyüce yokken izlemenin keyif vermediği yarışmadır.
  • yarışmada serhat’ı çok başarılı buluyorum fakat barbaros’un yemeklerini her fırsatta kötülemeye çalışmasından rahatsız olmaya başladım.

barbaros’tan serhat’a karşı bu tür hareketler pek görmezken serhat barbaros’u gömmek için elinden gelen her şeyi yapıp söylemeye başladı. hatta bu uğurda yanılmayı da göze almaya başladı. ilginç aslında. ikisinin de iyi dost olduğu çok belli fakat bu gömme olayını serhat’ın ilerletmesi pek hayra alamet değil.
  • ben ebru’yu öyle çok başarılı bulmuyorum ama buradaki ona karşı tepkiler o kadar yersiz ki umarım başarılı olur. kız, ne yapıyor yahu, cidden ne yapıyor. başta eray olmak üzere tek hücreliler düşünce kapasitesine yakın yarışmacılar varken kız yeteneği ölçüsünde yemek yapıyor yer yer başarılı oluyor, tek hücrelilerin laflarına karşı dik duruyor, yarışma kuralları dahilinde de eleme günü tercih yapıyor. kimseye öyle bir saygısızlığı yok. eray’ın hal ve hareketleri ortadayken ebru’ya yönelik bu gereksiz linç girişimi ekşisözlük yazarlarının daha epey bir zamana ihtiyacı olduğunu gösteriyor olgunlaşmak için.
  • hala kimlerin izlediğin merak ettiğim yemek programıdır
  • esra gittikten sonra heyecanını kaybeden yarışma. yarışmacılarda da bir bezginlik var.