şükela:  tümü | bugün sorunsallar (9)
1480 entry daha
  • ---spoiler---

ya noolacağdı tuğçe. çok barizdi. becereksizliğinden demiyorum, çok belliydi onun gideceği. başka hangi isim giderdi ki zaten. kerem mi gitsin.

at fava bekle haftaya mehmet gidicek, sonraki hafta eslem. kerem masterchef olur. bunu da editlemeden bakınız olarak vericem masterchef olduğu zaman. finaldeki 4 isimi de yazayım. kesin en sona kalıcak isimler bunlar. kerem, uğur, murat, hakan.

---spoiler---
  • dikkatimi çekti,

bölüm sonunda jenerik akarken gördüm.bir tane yönetmen var, bir iki kişilik asistan görevlerde çalışanlar falan var, 4-5 kişilik kameraman ekibi falan var, ufak bi ses ekibi var, minik bi prodüksiyon ekibi var 2-3 kişi.

sonra kurgu ekibi geliyor.

tam 10 kişi.

(bkz: kurgu)

başka da bi şey demiyorum.

not: bi de burcu, sana karşı ufak bi crush geliştirdim, kendine dikkat et.
  • yılların sonra tv'de bir şey izliyorum. ve tanım; uzun süredir ilk defa bana entry girdiren program.

bu yemek aralarında yarışmacılarla yapılan röportajlar büyük facia, programın inandırıcılığına leke düşürmekte. çünkü belli ki bu röportajlar yemekler yapıldıktan , juri seçimini yaptıktan sonra yarışmacılara o günkü performansları izlettirilerek yapılıyor, yani röportaj yapılan yarışmacı o anda sonucu bilmesine rağmen yayın akışına göre aa bugünki yemek ne acaba, bugün ben kazanmalıyım, mehmet abi senin yüzünde elenecez ya bak gördün mü ceza aldın vs gibi yorumlarda bulunuyor halbuki sonucu zaten biliyor. çok yapmacık duruyor bence bundan kesinlikle vazgeçmeliler.

evet zaten programa müdahele var, kurgu az veya çok var, jurinin taraf tutması var. bence bireysel oyunlarda juri birinciyi veya elenecek kişiyi seçerken yemeği kimin yaptığını bilmemeli, yemeği kimin yaptığını bilmeden yorumda bulunurlarsa kimseye haksızlık olmaz.

büyük ihtimal yarışma sonunda birinci ya kerem ya meltem olacak, yarışmaya başvurular çok fazla olmadı büyük ihtimalle , çünkü gerçekten ne kadar iyi yarışmacılar var ya vs diyemiyor insan. kötünün iyileri ve reyting getirecek insanlar seçilmiş,

murat iyi trollsün adamım bazen sırf senin için izliyorum, ama bazen kantarın topuzu kaçmıyor değil.

eyyorlamam bu kadar.
  • tuğçe bence cok aptallık yaptı. üst entry'de dendiği gibi oyle takimi sabote etmekle olmuyor bu isler. ikinci eleme yarısında burcu yerine esra'yi sececekti. en büyük hatası bu oldu. duygularıyla hareket etti orada. su mehmet eleme yarısına kalsa da gönderilmesini seyretsek. takimini sabote etmekten, herseye karışmaktan baska yaptigi birşey yok.
  • yaklaşık 6 haftadır takip ediyorum. burada duyar ve analiz kasanlar olmuş. (bkz: show business) olan bi program da yemekten önce karakter yaratılınıp programın akışı için zemin hazırlanmakta. genel olarak reyting için troll veya çizginin orta kısmını çok aşmayan uçuk karakterler dikkat çekiyor ama bu tarz olmayan yarışmacılar da mevcut, önemli olan tutarlılığıyla birlikte bir karakteri yansıtabilen devam ediyor.
  • yemin ederim sinirimi depar attırıyor evde şu kel adam. reyting için de tutmayın gözünüzü seveyim ya...
  • yarışmacı tuğçenin istemli şekilde takımını sabote etmesine göz yumulan program.
  • soyadı (bkz: cannavacciuolo) olan bir şef içermeyen bir yarışma.
    bilmem ne kadar evladır.
  • yarışmadan eleneceklerin bolum basindan belirlendigi yarisma. yine elenmelik yarismaci sokmazlarsa eleneceklersirasiyla soyle olacaktır ;

mehmet
    meltem
    eslem
    esra
    hakan
    uğur
    burcu

kerem murat finali ve kazanan kerem murat ise survivor'a.
  • bu yarışmada mehmet denen bir adam var murat'tan sonra en ilginç tip.

ne laftan anlıyor, ne sözden. adam elinde bıçakla mutfakta koşturuyor, "tehlike yaratıyorsun, bir kaza çıkacak" diyorlar, "isteyerek yapmadım ki, bıçaktan korkan mutfağa girmesin" diyor. sanki kazalar bilerek oluyor? her zaman o haklı. bütün mutfakların, her yemeğin ustası o, bütün sporları milli olacak düzeyde yapmış. sözde 39 yaşında, sporcuyum diyor, genç göstermesi lazım, 55 yaşında gösteriyor, 45 yaşındaki murat, "mehmet abi" diyor. kimi yiyorsun sen?

bu adamı düşünürken karşıma su entry çıktı (#82800427). donald trump için narsist kişilik bozukluğu teşhisi koymuş bir yazar, birebir mehmet'e uyuyor:

kendini aşırı derecede özel, değerli, önemli ve eşsiz görmek. buna bağlı olarak başkaları tarafından özel muamele görmeyi beklemek ve yalnızca özel/yüksek statülü kişiler/kurumlar tarafından anlaşılabileceğine inanmak,

sürekli olarak kendini övmek ve yüceltmek,

başkalarından onay, hayranlık, takdir, sevgi ve beğeni beklemek. hak ettiğini düşündüğü bu eylemleri görmediğinde agresifleşmek,

başkalarının duyguları, istekleri ve ihtiyaçları ile empati kuramamak,

sınırsız güç ve sınırsız başarı fantezileri olmak,

dikkatin merkezi olmak istemek,

kendisi dışındaki herkesi 'losers' ve 'haters' olarak görmek,

başkalarını kıskanmak, başkalarının da kendisini kıskandığına inanmak,

kişisel kazanım elde etmek için başkalarını sömürmek,

başkalarını kendine/isteklerine hizmet etmesi gereken insanlar olarak görmek,

başkalarından üstün olduğuna inandığı için kurallara uyma ihtiyacı duymamak,

her şeyin en iyisini bildiğine ve yanılmaz olduğuna inanmak. buna bağlı olarak eleştiriye ve kendinden farklı düşünenlere asla tahammül edememek, kendisini eleştirenlerin kişiliğine saldırmak,

yanlışını/yanıldığını kabul edememek, edemediği için hep başkalarını suçlamak,

sıklıkla yalan söylemek, yalan söylediğini asla kabul etmemek, yalanlarını yüzüne vuranlara saldırmak,

hep kazanan olmak istemek, kaybetmeyi hazmedememek, kaybettiğinde hep başkalarını suçlamak,

olduğu kişiyi kabul edemediği için kendini olduğundan daha büyük/üstün ve başarılı göstermek,

kendisiyle ve gerçeklerle yüzleşememek, yüzleşemediği için kendisinin kralı olduğu alternatif bir dünya/gerçeklik yaratmak...

yemekteyiz'de de izlemiştim bu mehmet'i, orada da sinir olmuştum. herkesin yüzüne gülmüş, yemeklerini övmüş, sempati ve puanları toplamış, kapalı kapılar ardında da hepsine en düşük puan olan "2" vererek birinci olmuştu. o kadar hırslı ve paragöz bir adam, gözlerinden bencillik akıyor.

umarım en kısa zamanda elenirsin.
36560 entry daha