• https://www.masterclass.com/ adresinde faaliyet gösteren, alanlarında en iyi (master) olan kişilerin çevrimiçi videolar aracılığıyla alanlarında dersler verdiği internet sitesi.

örneğin: ünlü film müziği yapımcısı hans zimmer, film müziklerini oluşturma süreci ile ilgili bir ders verecek: https://www.masterclass.com/…r-teaches-film-scoring
  • müthiş proje çok beğendim ama maalesef 90 dölar ödemeyeceğim.

bu kadar ünlü ve zengin insanı nasıl ikna ettiler ne kadar para verdiler de bu işin içine soktular onu acayip merak ettim.

yeni çıkan türk şarkıcı ve oyunculara tavsiye ederim. ortamlarda kevin spacey ve christina aguilera dan eğitim aldım dersiniz kim bilecek masterclass falan
  • mantığı uzmantv.com olan sitedir. takipteyiz.
  • kevin spacey'nin oyunculuk dersi verdiği sitedir.
    edit:türkiye standartlarında dersleri bitirmeniz halinde altın palmiye almanız gayet mümkün.
  • koskoca hans zimmer'dan ders öğreniyorsun ama paraya mı ihtiyacı varmış da o kadar istiyormuş da bilmem ne. aslanım hans zimmer'ı hergün mahallende görüyor, arada bana bir şeyler öğret diyebiliyorsan buyur. kafalar acayip.
  • kasparovdan 90 dolara satranç dersi alabiliceğimiz yer, ben almayı düşünüyorum açıkcası
  • satranç eğitimiyle ilgili tanıtım videosunun sonu çok iyi olmuş.
    i am garry kasparov and this is my masterclass
  • tanıtımlardan anladığım kadarıyla dersler biraz belgesel tadında. derinlemesine bir şey öğrenme durumu yok belli ki ama bu insanların kafa yapılarını yaklaşımlarını tanıma fırsatı var.

yalnız hans zimmer'i görünce çarpıldım. baktım hans reyiz midi klavyesiyle oynuyor. ulan dedim... 90 dolar ama... hadi hayırlısı... bu gece de bunun hesabını yaparken uykusuz kalacağım sanırım.

edit: ortaklaşa girmek isteyen yeşillendirsin.
  • an itibariyle redditte hans zimmer dersleri 3 ayrı dosyada ziplenmiş olarak mevcut. 9. dersteyim. film score süreci için bilgi verici, sanıyorum müzik teknik bilgisi anlatmayacak, yönetmen-composer ilişkisi, ses paletleri gibi konulardan bahsediyor, anılarını anlatıyor. sound yaratma sürecini de anlattı, hayran kaldık.
  • herbie hancock üstadın da dersleri eklenmiş siteye. insanın iştahı kabarmıyor değil ancak 90 dolares türk lirası ile baya bir para ediyor. du bakalım belki bi bayram hediyesi yaparız kendimize.
hesabın var mı? giriş yap