şükela:  tümü | bugün
  • proof of stake coinlerin masternodesi olur , elinizde x adet o coinden walleta atma zorunluluğu ve bekletme zorunluluğunuz var.. azaltırsanız masternode çalışmaz.sonra siz onaylarsınız paralar akar.
  • masternode kriptolarında parayı cüzdana gömmeyle iş bitmez. sunucu kiralayacaksın, bir ton komut işlemi yapacaksın. secure node hayata geçecek, işlem onaylayıp komisyon alarak para kazanmayı bekleyeceksin. başta gömdüğün sermayen ne zaman geri ödenir kimse bilemez. kripto dünyasının öküzleri pek sever bu paraları.
  • eğer herhangi bir coin'in masternode'u olmakla ilgileniyorsanız şu iki siteden bu konu hakkında bilgi edinebilir ve uygun yatırım için coin seçebilirsiniz:
    https://masternodes.pro/
    https://masternodes.online/

    ben smartcash'i seçmiştim. smart'ları da 1500 satoshi ile 2500 satoshi arasından toplamıştım ama ben aldıktan sonra 700 satoshi'ye kadar gerilemişti. 700'den maalesef yakalayamadım ama 900'den yeniden yüklü miktarda alıp 1300-1500 arası satarak masternode maliyetimi düşürmüştüm. btc hala bence riskli pozisyonda durduğundan karar vermek için aceleci olmayın ama olur da düşünürseniz smartcash ve zencash aklınızın bir köşesinde dursun. elbette yatırım tavsiyesi değil.