şükela:  tümü | bugün
 • ikinci dünya savaşı'nın en büyük katliamcılarını, kuvvetle muhtemel araya ufak özeleştiriler sıkıştırıp büyük kahramanlar şeklinde lanse edecek dizi.

  alman sivillerin tepesine yıllarca bomba yollayan amerikan havacılarını dizi bittiğinde
  kahraman olarak hafızasına kazıyacak gençlere ihtiyaçları var sanırım.

  bu arada tom hanks'te asker tipi olmadığını düşünen bi ben mi varım?
  neden tom hanks?
  acaba içinde tom hanks olan her senaryonun biraz daha masum durmasından dolayı mı böyle bir işe kalkışılmış?

  yine de izleyeceğiz tabii.
 • delikanli gibi dresden bombardimanini da anlatacaksa neden olmasin dedigim dizidir. ama uncle sam fetisisti speilbergden cikmaz boyle harbi is. o anca almanlara bok atsin, yahudilere acindirsin, odullere goz kirpsin...
 • politik olarak boktan olacağını, "kahraman yankiler cani almanlara karşı" tadında olacağını biliyoruz. ama sinemasal olarak bir şaheser olmasını umuyoruz.
 • 6 sene sonra nihayet onay alan proje. yalnız band of brothers ve the pacific gibi hbo dizisi olmayacak. diziyi apple tv+ yayınlayacak.

  https://collider.com/…um=twitter&utm_source=twitter
 • bünyemde heyecan yaratmış mini dizi.

  umarım band of brothers ayarında olur. daha iyisi olur mu sanmıyorum.
 • pek de heyecanlandırmayan dizi. hatta hiç heyecanlandırmayan dizi. niyesi başlıkta yazılmış. ben, spielberg'i hiç sevmeyen birisiyim. zira sağcı, milliyetçi, muhafazakâr birisi. böyle birisinin sineması da milliyetçi, muhafazakâr oluyor haliyle (bkz clint eastwood, john wayne falan). adamın amerikan aile kurumunu övmediği, geleneksel aile yapısını yüceltmediği, aile babasını "erkekleştirmediği" veya amerikan askerlerini kahramanlaştırmadığı yapımı yok. belki tek "farklı" işi bridge of spies, onun da farklı tarafı "ya bu rus ajan bizim düşmanımız ama rusya açısından bakarsak kahraman birisi" bakış açısı. spielberg'in bu noktaya gelmesi için 80 yıl geçmesi gerekti. ama sineması halen 80'lerde, halen demode. neyse, bu elemanın yaptığı band of brothers'ı izlemediğimden bir şey diyemem ama the pacific epey milliyetçi bir diziydi, ki bu yüzden tamamlayamamıştım bile.

  masters of the air'e gelirsek... 6 yıllık projeyi gene raftan indirmiş. görsellik, efektler falan şahane olacaktır, oyunculuklar ve yönetmenlik de. ama içerik yüksek ihtimalle leş olacak. spielberg gene 80'lerden kalma bir kahramanlık (!!!) hikâyesiyle karşımıza çıkacak, gene demodelikten ölecek. neyse. bu arada hbo dizisi olarak kalsa belki içeriğe rağmen heyecanlanırdım. zira hbo genelde yetişkinlere dönük işler yapan bir kanal. apple ise disney'i dahi aratacak bir yayın politikasına sahip: "seks yok, kan yok, aşırı -grafik- şiddet yok, politikaya dair tartışmalı sahneler yok, dine dair sahneler yok, metoo hiiiç yok". böyle bir yayın politikası olan apple'dan çarpıcı yapımlar çıkar mı dersiniz? yani dizilerinin fragmanlarını yayınlıyor apple, hepsi bomboş diziler. savaş sahneleri apple'ın yayın politikası nedeniyle kim bilir nasıl çekilecek? bekleyelim görelim.
 • band of brothers ve the pacific ekibinden geldiği için heyecan yaratan dizidir. apple'ın stüdyo olarak ilk dizisi olacakmış.