• pijamasına he-man kılıcı sokan jenerasyon dışındakilerin anlayamayacağı güzel haber. anlayamazsınız.
  • netflix'te olması üzmüştür.

en son dişil gücün sembolü she-ra'yı ergen, ifadesiz, tahta vücutlu saçma salak bir forma dönüştürmüşlerdi. içine sıçmışlardı resmen.

peki ya he-man? 18 yaşında, zenci ve gay olacaktır muhtemelen.
  • he-man'in abisi çetin ve iskeletor çakıroğlu ikilisinin yıkıp geçeceği remake.
  • şu ana kadar abd'nin eğlence sektöründe sözü geçen isimlerin bazı şeyleri "hikaye kalitesi" için değil bundan bağımsız belli politik amaçlar doğrultusunda yaptığı konusunda aklınızda soru işaretleri kaldıysa bundan sonra kalmaz. ben açıkçası "yok ya o kadar da değildir" diyordum ama o kadarmış.

mesela feminizm güçlü kadın karakter yaratmaksa (ki ne güzel) toksik feminizm güçlü kadın karakter yaratırken karşısında erkek karakteri ezmek. ikincisini görüyorduk hollywood yapımlarında ama yine usturupluydu, çok göze batmıyordu, hatta eğlenceliydi bazen.

fakat artık bunu adı "he-man" olan, bildiğin maskülenitenin temsili karakteri yerlerde tekmeleyerek göstere göstere yapmak da çok kör göze parmak, çok çiğ değil mi be? bana abartıyorsun diyenler olabilir ama şimdi xena dizisi yapıyoruz deseler ve bunu xena'yı ezerek joxer dizisi olarak yapsalar "öeeh noluyor" demez misiniz?

kevin smith'ten gerçekten beklemediğim bir iş olmuş bu fakat geçmişte anlattığı üzere yapımcıların isteklerine boyun eğmek konusunda çok çekingen değil. ben bunları kendi isteğiyle yaptığına inanmak istemiyorum.

he-man adına şu ana kadar yapılan en kötü iş 1987 tarihli masters of the universe filmiydi, ama bu tahtı ondan aldı. zaten izleyici skoru rotten tomatoes'ta %26 seviyesinde, metacritic'te ise 2.2/10 an itibariyle. tebrikler.

--- spoiler ---

bu arada dizi boyu süren de bir teela tribi var, bahsetmeden geçmek istemiyorum. prens adam'ın he-man olduğunu söylememesi ve teela'nın buna çok kızması dizinin ana konularından biri. beşinci bölümde öyle bir diyalog var ki ben yazarların bunu teela'nın haklılığına gösterdiğini düşünerek yazacak kadar izleyicilerden ve motu evreninden kopuk olduklarını düşünüyorum. motu evreninden diyorum çünkü 40 yıllık evrendeki teela da böyle bir karakter değil.

ilk bölümde he-man evreni kurtarmak için kendini feda ediyor. daha burada teela'nın asıl derdi "aa nasıl benden saklar he-man olduğunu, benim için her şey bitmiştir" oluyor. ve beşinci bölümde prens adam ile karşılaştıklarında diyalog:

teela: arkadaşımın yasını bile tutamadım çünkü kim olduğunu bilmiyordum
    adam: ben hep bendim, he-man sadece...
    t: he-man beni incitmedi, sen incittin. sana kızamadım bile çünkü gitmiştin. (haydaa)
    a: öldüm ben lan!
    t: evet ve kalanlarımız bununla yaşamak zorundaydık (????)

adam (hem edım hem adam anlamında) hayatını sizin götünüzü kurtarmaya adamış, en sonunda da komple feda etmiş ama ablamızın tek derdi kendine söylenmediği için çok incinmiş olması. gerçekten şunu göz devirmeden izleyebilen kaç kişi var merak ediyorum. ve bunu yazanlar burada bizim teela'ya sempati duymamızı bekliyorlar. işte bu derece kötü yazarlardan bahsediyoruz.

--- spoiler ---
  • kevin smith'in masters of universe evreninin içine sçtığı netflix serisi.

orijinal he-man ve she-ra'da zaten her bölüm ahlak ve etik temasında bir konu işlenir, bölüm sonunda kahramanımız gayet samimi bir şekilde mesajı iletirdi.

lan zaten orijinal seriler politically correct idi, niye skip attınız güzelim hikayeyi. madem cinsiyet eşitliği işleyeceksin ya da etnik ayrımcılık işleyeceksin, bunu bölümlere konu et. he man'i niye öldürüyosun hayvan adam. king greyskull niye zenci eşşoleşşek. orada bi sürü ismi duyulmamış karakter var, onlardan birini zenci yap. herşeyi geçtim dövüşler rezalet, kurgu rezalet, hikaye rezalet. he-man bi kazada çkünü kaybedip trans olsa çok daha ilgi çekici olurdu, en azından absürd der gülerdik.
  • heman mı dönüyormuş?
  • netflix üyeliğimi iptal etme kararını sonunda bana aldırdı. ıste oyle bir yapim bu. bu heriflerin snowflake kafasindan icim bayildi. kendilerine get woke go broke diyorum.

tanim : rezalet yapim.
  • yeni gelen devamını da izledim, ikinci part'tan itibaren daha da coşmuş, olanın üstüne kat çıkmış. "ücra bi gezegende yaşayan üçbeş kişi niye 'masters of the universe' ulan?" gibi soruları da soruyor olması, kendi hikayesini eleştiriyor olması çok keyifli.

seslendirme zaten kusursuz mark hamill ve lena headey sağolsun. (umarım yanılmıyorumdur tabii tahmin yürüttüm, evil-lyn'i seslendiren lena headey değilse çok şaşırırım)

"hep böyle oldu o yüzden hep öyle olmak zorunda" kalıbından da çıkmış olması, "başka bir dünya mümkün"ü sunmuş olması enfes. "adam he-man'e dönüşürken niye kılıç çıkarıyor, kılıç olmazsa noluyor?" gibi konuları da güzel işlemişler. geçmişin he-man hayranı beni çok mutlu etti.
  • ben ne biçim bir saçmalık izledim. madem power puff girls dizisi çekecektiniz. ne halt yemeye he-man dizisini piç ettiniz. zaten teela karakterini göze sokmaya başladıklarında içimden demiştim geliyor gelmekte olan.

feminist yanlamasına dönmüş dizi, hayır madem teela ve diğer bacılar üzerine bir dizi çekecektiniz ayrı bir dizi çekseydiniz. netflix'ten ne bekliyoruz ki bizde hata.. bulmuşlar bir formül habire ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar. hay s.kayım sjw'nuzada, politically correct'inizede.. sıktınız artık.

birde bu sert kız karakterlerini ne halt yemeye saçının yarısını kazıyarak sunuyorsunuz. sert kızlar kafa kazır diye bir kural varda biz mi bilmiyoruz..
  • titrek'ten atılgan yapan o gücün daşaanı yerim.
hesabın var mı? giriş yap