şükela:  tümü | bugün
654 entry daha
  • en çok dikkat çeken özelliği senaryodan çok oyunculuktur. içinde gerçek oyuncuları başrollerinde barındıran dizileri özlemişiz gerçekten. totalde iki sevimli, bir kızgın, bir de bön bakışı olan yakışıklı, güzel abiler ablalardan gına gelmişken, sesinin tonuna, mimiğinin kıpırtısına hayran olunası oyunculuklarla dolmuş dizi.

herkeslerin hem fikir olduğu gibi süresiyle baymayan, bölüm sayısıyla gına getirmeyen böyle yapımları desteklemek adına kalitesini arttırarak örneklerinin çoğalmasını diliyorum.

--- spoiler ---

başlangıcıyla ilgi uyandıran, merak ettiren ama pat diye basitçe bitmesiyle ve senaryonun ilerleyişinde içeriği doldurulamayan yönleriyle üzen bir dizi olmuştur.

taner olmasa dizi olmazdı bi kere. selim'i öldürmeyi beceremeyen taner, emel'i neden öldürdü anlayamıyorum. hani kardeşini çok sevse diyeceğim ama dizide bize bu fikir yeterince sindirilmiyor.

tarık akli problemleri var ama kısacık bi "baskıya dayanamama" durumuyla geçiştiriliyor, insan çocukluktan bir iki travma koyar kardeşim. sonra bi anda herkesi katlediyor komutanı dedi diye(!), içeriği doldurulamamış basit bir sondan başka bir mantığı yok.

nermin neden büyük oğlunu daha çok seviyor? cevdet neden küçüğü? ben en azından birinin başkasından olmasını bekliyordum. şizofreninin kaynağı olacak farklı bir baba mesela. ama olmadı.

yusuf ise o kadar ara bir karakter ki, ali atay oynuyor diye özel hayatı ile ilgili ayrıntılar var dizi içinde ama ana konuya da, yusuf'a da, bize de hiç bir faydası yok.

yani merak ettircem diye gizem ekleyip, "hiç bi gizem yok ki!" diye bitmiştir.

--- spoiler ---

bu haftalık "ekşisözlük hiçbir şeyi beğenmeme takımı"na katkılarım bunlarla sınırlı. herşeye rağmen izlenilesi bir dizi. emeklemeden yürünmez, biz istiyoruz ki usain bolt formundaki yabancı diziler ile yarışalım. zaman efendim, zaman.

edit: imla
  • internet dizisidir. yine herkes diline fazla doladı diye izlemeyecektim ama başlamış bulundum. overrated demekten başka bir şey gelmiyor elimden evet oyunculuklar iyi ama bir "hassiktir ulan ne oynamış" dediğim kimse olmadı açıkcası. ülkece her şeyi abartmakta yine üstümüze yok der buraları terk ederim.
  • kadrosu mükemmel dizi... herkes özellikle de büyük insan haluk bilginer mükemmel oynamış... senin duruşuna, sesine, o çok körüklemeden sigara içişine gurban beee...

serkan keskin bence on numara bir oyuncu, dizide de gayet başarılı... tülin özen, okan yalabık, ali atay ve nur sürerfalan daha ne olsun... okan gardaşım baya kilo almış ama oyunculuğundan hiçbir şey kaybetmemiş. tarık karakterinin mutlu olduğu anlarda gözündeki o ışık okan yalabıkın yeteneğinin en özel yansımasıdır...

diziye gelince ilk bölümler baya sürükledi ancak özellikle finale yaklaşırken zayıfladı ve final bölümü de biraz vasat kaldı... ama olsundu; sonuçta türkiye'de henüz gelişmemiş bir alan olan internet dizisi işine girmişler. bölümler gayet medeni bir şekilde 50-55 dakika, kadro, görüntüler, müzik seçimleri mükemmel... değer yani izleyin... ben 10 tl helal olsun dedim üye oldum. güzel işleri desteklemek lazım ki daha güzelini yapsınlar...