şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
974 entry daha
  • aşağıdaki soru önemli spoiler içermektedir. izlemeyenler lütfen okumasın:

--- spoiler ---

taner'in emel'i neden öldürdüğünü anlayan var mı?

--- spoiler ---
  • umarım yine aynı ekip toplanıp yeni projeler yapmaya devam eder. muhteşem bir diziydi.

--- spoiler ---

oyuncular çok iyi tamam ama bence kardeşler hiç olmamış. ikisinin de fiziksel olarak bıçkın olması lazımdı. özellikle kamp meraklısı taner'in hiperaktif olması, hatta fit ve kaslı macera düşkünü bir tip olması daha gerçekçi olurdu. kel şişman göbekli falan bence fiziksel özellikleri karakterle hiç bağdaşmamıştı. aynı şekilde asker olduğunu sanan tarık için de geçerli bu.

yusuf da bana göre olmamıştı. ben hayatımda o tipte ve o şekilde naif naif konuşan bir polise hiç rastlamadım. polis dediğin hem de cinayet büroda komiserlik yapan biri asla öyle olmaz. ya siklemez ve alaycı olur ya da içine kapanık disiplinli biri olur. keşke oyuncuyu seçerken bir süre karakollarda analiz yapsalarmış. bu haliyle inandırıcı değildi.

bunlar dışında her şey çok dozundaydı. bütün karakterlerin gri olması özellikle çok hoşuma gitti. dizi/filmlerde siyah ve beyaz karakterler kimseyi tatmin etmiyor artık. müzikler, görüntü yönetmenliği, senaryonun sık sık terse yatırıp son bölüme kadar merakı canlı tutması ve bunu sıkmadan yapması falan her şey çok dozundaydı. emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

--- spoiler ---
  • bu diziyi hala polisiye kurgusu için izleyenleri görüp dehşete kapılıyorum. bir de hata bulmuyorlar mı ? *

dizilerimiz hep yüzeysel senaryolardan ilerlediği için seyirci olarak biz de tembeliz, alt metni okumayı beceremiyoruz. deniz anasına bakıp "bu neydi şimdi amınagoyim" diyen yüzlerce izleyici vardır eminim.

oyuncu kadrosu ve anlatım tekniğiyle inanılmaz beğendim dizi.
  • az önce bitirdiğim dizi.

--- spoiler ---

açıkçası haluk bilgineri artık övmeye gerek yok, okan yalabıkla muhteşem ikili olmuşlar. ali atay biraz mecnunu andırıyordu sanki böyle aynı cümleleri farklı vurgularla tekrar etme tarzı gibi. sonuçta iyi bir dizi yapmışlar helal olsun. rüyanın olayı biraz muğlak kaldı yalnız, kocasının o kadar kabullenişi beni biraz düşündürdü sonuçta gördüğümüz tüm dizilerden farklı bir davranış sergiledi bu bakımdan geliştirici bir özellik olarak düşünüyorum. ayrıca o sakallı komiseri görür görmez zaten bu adam nasıl iyilerin tarafında olabilir diye bir düşünmüştüm ancak sonuna doğru ortaya çıktı yusuf da bunun üzerine düşseydi iyi olurdu bence , 2. sezon olsa bak ne güzel konu. ayrıca sonunda tarık’ın cinneti bana eski ilk türk romanlarının sonunu nasıl getireceğini bilemeyip tüm karakterleri öldüren yazarları hatırlattı. emelin tavırları kocasının hasta olduğunu anlayan bir kadının davranışlarından çok dizi karakterinin yapacağı gibiydi, cevdet komiser ve karısı öyle geçiştirince onun da geçiştirme düşüncesi gibi tatile gitmesi, oraya aşk hikayesinin sokulması biraz tahmin edilebilir senaryo. sadece taner’in aslında öldürmediği selimi sonradan gelip öldürmesi, ve aslında emeli öldürmesine rağmen babasına itiraf edememesi onun nasıl git gide dibe vurduğunu anlatan kademeli bir hikaye örüntüsü oluşturmuş bu bakımdan senaryonun iyi işlendiğini düşünüyorum. tebrikler iyi ki izlemişim şahsiyet gibi masum gibi dizilerin çoğalması dileğiyle.
    --- spoiler ---
  • son dönemde izlediğim en kötü dizilerden biri. birçok mantıksızlık içeriyor. saymakla bitmez.
  • netflix'e gelmesiyle iki sene sonra sonunda izlediğim türk dizisi. bir şaheser diyemem ama izleyebileceğiniz en eli yüzü düzgün türk dizilerinden bir tanesidir. bir internet dizisi olmasının da etkisiyle tadında final yapılmış. oyuncuların hepsi güzel oynamış ama ali atay ve serkan keskin'i gördükçe aklıma leyla ile mecnun dizisindeki rolleri gelmedi değil.

eğer diziyi bitirmediyseniz sakın dizinin imdb sayfasına bakmayın. galeri kısmına direk dizinin final sahnelerini koymuşlar, sayfaya girer girmez gözüküyor. entry'i girmemin asıl nedeni bunun için uyarmaktı. diziyi izlemeden görmüştüm ama neyseki dikkatimi çekmemiş.
19 entry daha