şükela:  tümü | bugün
935 entry daha
 • yayımlandığı yıla denk gelen üniversite hayatımın ilk yılında orhan pamuk ile tanışıp sadık bir okuyucusu olmamı sağlayan muhteşem eserdir.

  dizi konusuna gelince, usta ellerde şahane bir dramaya dönüşebilme potansiyeli var, amazon değil de hbo ya da bbc yapsa nasıl bir şey olurdu hayal edemiyorum (gerçi amazon'un yaptığını da hayal edemiyorum)

  masumiyet müzesi'ni çok seven arkadaşları kendisinden 40 yıl kadar önce yazılan ve daha politik bir eser olan bir gün tek başına yı okumaya davet ediyorum. ki bu eserin inanılmaz bir dizi olma potansiyeli var ama türkiye'nin medya ve siyaset ortamı hiç bir zaman böyle bir dizi için uygun olmadı (yapsalar da ihanet ve entrika öne çıkardı zaten)
 • benim için yorucu bir roman olmuştu, belki okuduğum dönemin sancılarıyla alakalıdır ama yine de çok beğenmiştim. amazon gibi bi dev dizisini çekecekse yapılacak tek şey gurur duymaktır bence.
 • çağatay ulusoy kemal mi olacak? hani şu sevdiği kızın sigara izmaritini bile biriktiren deli gibi aşık ?
  kaç gündür ilk defa güldüm. sonra niye hayallerde yaşıyor bu kadınlar diye yiyelim ayarı.

  boran kuzum, ekin koç gibi erkekler gider o role. çağatay ulusoy medcezirde serenay sarıkaya ile iyiydi, ikiside rollerine de birbirlerine de yakışıyordu. umarım bu bir şakadır. füsun rolüne de şampuan ve ceket kombinli türk markaların reklam gözdelerinden birisini seçerler sanırım. yabancı ülkelerde yayınlansın da umutsuz ev kadınları mutlu olsun diye masumiyet müzesi mi kalmıştı el atmadık?
 • orhan pamuk'un dizi/film yapılmaya diğer romanlarına nazaran daha müsait bir kitap olmasına rağmen yine de baya bir piç edilecektir. bu streaming savaşları olmasa orhan pamuk asla ve asla kanal d atv star gibi televizyon kanallarına vermezdi bu işi bundan eminim. fakat işin içine amazonun girmesi demek, dünya çapında popüler bir yazarın en popüler kitaplarından birisinin uyarlanması ve bunun da tüm dünyaya pazarlanması demek. hakan ve atiye'nin aksine yurt dışında oldukça fazla etki yapacağını düşünüyorum.

  yine de belirtmek isterim ki kesinlikle piç olacaktır. hem casting olarak hem senaryo olarak vs. bir kere bu romanın ana izleği aşık olduğu kadını kaybeden ve yıllar boyunca onu arayan, bekleyen adamın yaşadığı psikolojik bunalımdır. orhan pamuk aynı ruh halini okuyucuya yansıtmaya çalışır. eminim ki pek çoğumuz kitabı okurken ehhh demiştir o sonu gelmez sayfalarda. bunun da üstüne unconventional bir final yapıyor kitap. bu iki ana unsur seyirciyi asla tatmin etmeyecek. o yüzden ya bir yerlerinde çok pis oynama yapacaklar, bir şeyler uyduracaklar ya da füsün'la kemal'in birlikte olduğu bölüme daha çok odaklanıp hızlıca finale atlayacaklar.
 • kemal rolü bana sorulsaydı* ahmet rıfat şungar'ı direkt yazardım. araplara yaranacağız diye her gelen yeni platform çağatay denen kişiyi koyup garanti izlenme peşinde koşuyor. keşke oyunculuğu da izlenme sayısı kadar garanti olsa da güzel şeyler izleyebilsek. güzel bir uyarlaması olmayacak/olamayacak/oldurtulmayacak kitaptır ne yazıkki.
 • dizisi yapılırsa ve çağatay ulusoy başrolü canlandırırsa gerçekten bir anına inanarak izleyemem çünkü bu kitabın dizisi yapıkacaksa kaliteli bir iş ve cast olmalı bu da best modelden oyuncu olmuş çiğ dizilerde oynayan biri değil
 • dizisinin yapılacağı konuşulan bir orhan pamuk romanı.

  beyoğlu’da çok da güzel bir müzesi olan lise - üniversite geçiş döneminde okunabilecek bu güzel eserin ana karakteri olan kemal’i, çağatay ulusoy canlandıracakmış.

  kemal aşk adamıdır efenim çağatay’dan ziyade mecnun rolüyle tanınan ali atay’ı bi koyucan kemal yerine, aman yarabbi ne güzel dizi olur öyle. laaps.
 • kitabı bayağı leş olan bir kitaptı, kalu bela zamanında hakkında burada ne kadar iğrenç olduğuna dair bayağı bir satır yazı yazmıştım. anlatımı, dili, anlattığı şey, karakterler, bir sapıklığın, sapkınlığın, takıntının aşk olarak gösterilmesi. mal mısınız oğlum siz? o entry'im duruyor olsaydı muhakkak karanlığa ışık tutuyor olurdu. bırakın bu ayakları. ayrıca bir eser çağatay ulusoy'a bırakılmayacak bir şeymiş gibi gelse de, kitap o kadar kötü ki belki dizi hali daha iyi olur diyorum. ama ota boka çağatay bebesini sokmasanız iyi olur, reklam filmi çeker gibi bir orda bir burda dizi çekip duruyor çocuk, bir şey oynayabildiği de yok.
 • en sevdiğim kitap olmasından dolayı dizisinin çekilmesi fikri beni heyecanlandırdığı kadar beni korkuttu da. ya hayalimdeki o insanları bulamazsam diye epey korkuyorum. bakalım umarım hayalimdeki o dünya yıkılmaz.
 • orhan pamuk'un henüz okumadığım ve diziye çekilmesi planlanan kitabı. ayrıca dizi film dünyasına aktarilan ilk orhan pamuk romanı olamayacaktır. ömer kavur'un yönettiği 'gizli yüz' filmi, dördüncü romanı kara kitap'taki bir bölümden senaryolaştırılmıştır.
39 entry daha