• başrolünde çağatay ulusoy'un olacağı uyarlaması geliyormuş:

haber
  • en sevdiğim romanlar arasındaki mükemmel kitap.
    okur okumaz gidip müzeyi gezmek daha da çarpıcı yapıyor romanı.
    okumayanlar ve müzeyi gezmeyenler çok şey kaçırıyor.
  • amazon prime tarafından yapılacak uyarlamasında çağatay ulusoy 'un ismi geçiyormuş. çok merak ediyorum koca memlekette başka oyuncu kalmadı mı da her yabancı dizi projesine bunu ittiriyorlar? sıktı gerçekten

edit : macera devam ediyor, erik barmack kitabın yayın haklarını alırken aklında çağatay varmış ahahha umarım şakadır şaka değilse çok kötü.
  • kitabı duvara fırlata fırlata okumuştum. bu kadar takıntı ve yüzsüzlük bana çok gelmişti.
  • amazon tarafından dizisi yapılacak olan orhan pamuk romanı. çağatay ulusoy'un adı geçiyor ama ben böyle bir şey olacağını düşünmüyorum. olsa olsa görüşmüşlerdir. kemal rolü için daha uygun biri bulunacaktır elbet.

amazon'un abd içinde yaptığı bosch, jack ryan, homecoming, anna, carnival row, hunters, tales from the loop gibi işleri çok iyi kotarmış olması içleri ferahlatıyor. netflix'e oranla dizilerinde çok daha cesur kararlar alabilen bir platform.

bunun yanında uzak doğu ve avrupa ülkelerinde yaptığı orijinal diziler de var. almanya'da başka bir platformda yayınlandıktan sonra satın aldığı deutschland 83'ü yayınladıktan sonra devam sezonu deutschland 86'yı kendileri yaptı ve çok iyi iş çıkardı. gelen olumlu tepkilerle yine amazon studios bünyesi altında deutschland 89 çekilecek. türkiye piyasasına sağlam bir giriş yapmak isteyeceklerinden, masumiyet müzesi'nin çok iyi bir dizi olacağına inanıyorum.
  • kitaplığımda okunmayı bekleyen kitap. bu haberlerden dolayı belki daha erken okurum ama bilemiyorum henüz. çağatay'dan farklı oyuncularda var bu ülkede ey ecnebi filmciler
  • kitabı okuduktan sonra içindeki biletle müzeyi gezmek ayrı bir zevkti. istanbulun en güzel sokaklarından birindeki müzeyi gezerken kitaptaki birçok ayrıntıyı görme şansım oldu.

kemal’in füsun’a olan aşkı...

en önemlisi de gerçek hayatta karşılaştığımız insanların dürüstlük, sevgi, ahlak kavramlarını cümle içinde çokça kullanması “lakin” bunların gerçek anlamından bihaber olduğu gerçeği yüze acı acı çarpar.
  • yıllardır “ya okusam iyi olur aslında.” dediğim, okul kütüphanesinde kayıtlı olduğu rafta bir türlü bulamadığım, ne hikmetse üstüne defalarca kez kitap sipariş edip bir türlü alamadığım kitap.

korona günlerinde işten güçten fırsat bulduğumda okumaya başlamıştım, okurken başlığını solda görmek hoş bir tesadüf oldu. gözünüzü seveyim dizisini kalitesiz yapıp mahvetmeyin güzelim kitabı. ne çağatay’ı ya...
  • çağatay ulusoy'u beğenmediğimden değil ama hem tip olarak hem de oyunculuk olarak altından kalkamayacağını düşünüyorum. umarım berbat etmezler.
  • hayalimdeki kemal'in cansel elçin olduğu şahane kitap. mert fırat da olabilirdi. kitabın başlarında kemal 30'larında genç bir erkek ama eserin kapsadığı dönem çok uzun bir dönem. çağatay'ın 40'larında bir adamı oynayabileceğini düşünmüyorum, imajı duruşu da geçtim o hissiyatı verebilecek kadar iyi bir oyuncu değil sadece yakışıklı bir çocuk o kadar.

onun dışında hem dönem dizisi, hem de o zamanın istanbul sosyetesi anlatılacak. şu konsepti görmek için intiharını erteleyebilecek tanıdıklarım var. çağatay kararını eleştirsem de bu dizinin çok iyi ve çok başarılı olmasını istiyorum çünkü orhan pamuk en sevdiğim yazarlardan biri. kitaba da o kadar bayılmıştım ki 3 sene önce yazdığım bu entryi okuyunca yine hatırladım ve duygusal bir topa döndüm.
hesabın var mı? giriş yap