şükela:  tümü | bugün
  • asosyal oluşu ile bilinen dünyaca ünlü nobel ödüllü yazar orhan pamuk'un en iyi kitabı. bu kitabın kapağındaki evi satın alan yazar kızına hediye etti.

asosyal olmak demek, yalnız bir insan olmak demektir. hiçbir topluluk veya hiçbir örgüt ile samimiyet kurmamış kişilere asosyal denir.
  • vedat türkali’nin bir gün tek başına romanında ki kenan ve masumiyetin kemal’i ile oturup kafaları çekebilseydik üç tekerlekli bisikletler karanlıkta takla atmayabilirdi.
  • - bugün müzeye gidelim mi? elimde iki "kitap" var :)
  • önce oku sonra gör!

--- spoiler ---

füsun'un sigaraları

--- spoiler ---
  • amazon dizi yapıyormuş. you vardı zaten :)
  • bu kitaptan sonra ben bayağı bir dağıldım. kitabın sonunda acaba gerçek mi kurgu mu ikilemi beynimi kemirdikten sonra kurgu olduğunu anlayınca bir ufak yıkıldım . ama sonra yazara hayran oldum bunu nasıl bu kadar gerçekçi kurgulayabilmiş diye. kurgu değil gerçek olsaydı yazara değil aşka hayran olurdum. kitabı okurken bazen füsun oldum bazen kemal bazen sibel. hepsinin ruhunu ayrı ayrı yaşadım. kötü bir eleştiri yapmam gerekirse “bazan” diye bir kelime yok “bazen” o. çok kıl oldum bu yazım yanlışına kitap boyunca.
  • başrolünde çağatay ulusoy'un olacağı uyarlaması geliyormuş:

haber
  • en sevdiğim romanlar arasındaki mükemmel kitap.
    okur okumaz gidip müzeyi gezmek daha da çarpıcı yapıyor romanı.
    okumayanlar ve müzeyi gezmeyenler çok şey kaçırıyor.
  • amazon prime tarafından yapılacak uyarlamasında çağatay ulusoy 'un ismi geçiyormuş. çok merak ediyorum koca memlekette başka oyuncu kalmadı mı da her yabancı dizi projesine bunu ittiriyorlar? sıktı gerçekten

edit : macera devam ediyor, erik barmack kitabın yayın haklarını alırken aklında çağatay varmış ahahha umarım şakadır şaka değilse çok kötü.
  • gurur verici bir olay.bazı insanlar kitapların uyarlamasını istemezler ama artık bazı kitapların tanınma zamanı geldi dünyaca.çağatay ulusoy mu umarım hayır.